Reklama

Audi je víťazom! Ako prvý má laserové svetlá v sériovej R8 LMX

Marek Šimunek

Už z výstavy CES 2014 sme vám priniesli reportáž s veľkou galériou o pripravovanom Audi Sport Quattro, ktoré by malo byť vybavené laserovými svetlami. Medzitým však aj BMW ohlásilo, že elektrický športovec BMW i8 bude rovnako vybavený laserovými svetlami. Vyzerá to však tak, že Audi tento súboj vyhralo.

Audi R8 LMX

PREČÍTAJTE SI
CES 2014 | Laserové svetlá Audi Sport Quattro svietia až pol kilometra pred vás
BMW i8 rozreže temnotu laserovým skalpelom

Víťazom tohto nikdy nevyhláseného súboja sa teda stáva Audi, ktoré oficiálne uviedlo, že najmodernejšie svetlá bude mať limitovaná edícia superšportu Audio R8 s označením LMX. Ak by ste chceli mať prvé sériové auto s laserovými svetlami môžete ho objednávať už teraz! Prvé kusy k zákazníkom dorazia už v priebehu tohto leta. Mali by ste ale najprv zavolať do banky, že budete potrebovať preniesť na iný účet 210 000 eur, čo je cena nového Audi R8 LMX.

Audi R8 LMX

Limitovaná R8 LMX bude podobne, ako v prípade pripravovaného BMW i8 kombinovať LED stretávacie svetlá s diaľkovými laserovými svetlami. Tie by sa mali podpísať na osvetlení podstatne väčšej vzdialenosti, ako v prípade v súčasnosti používaných LED svetiel. Samozrejme automobilka myslela aj na ostatných účastníkov premávky a tak sú svetlá vybavené senzorom, ktorý sa postará o nastavenie lúču tak, aby nikoho neoslňoval.

Audi R8 LMX

O pohon tohto laserového superšportu v limitovanej edícii sa bude starať vidlicový šesťvalec s objemom 5,2 litra, vďaka ktorému disponuje R8 LMX výkonom 570 koní (419 kW). Nie je potom prekvapením, že tmu budete v tomto prípade rozrážať pomocou laserových svetiel „stovkou“ už za 3,4 sekundy. Chcete vedieť aká je maximálka? Tá činí 320 km/h. Aby ste mohli susedom ukázať, že vy máte edíciu R8 LMX, tak je novinka vyhotovená v špeciálnej modrej farbe, ktorá nesie meno Ara, pričom prvky v rovnakej farbe nájdete aj v interiéri. Samozrejmosťou sú aj unikátne kolesá pre tento model, či karbónové prítlačné krídlo.

Audi R8 LMX

Foto: Audi

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.