Reklama
  • #iOS
  • 2 min.
  • 7.11.2010

Audi iPhone Car Monitor: Majte svoje Audi pod kontrolou

Marek Šimunek

Ak ste majiteľom prémiovej značky vozidiel Audi a súčasne fanúšikom smartfónov s nahryznutým jabĺčkom v logu, budete si môcť čoskoro stiahnuť aplikáciu pre iOS, ktorá umožní sledovanie výkonnostných, ekonomických a ekologických charakteristík vášho štvorkolesového miláčika.

Audi iPhone Car Monitor

Nemecká automobilka Audi nie je prvou automobilkou, ktorá koketuje s využitím obľúbeného operačného systému Apple iOS vo svojich automobiloch. Už v lete tohto roku sme vás informovali o tom, že BMW umožní vylepšenú integráciu iOS zariadení do svojho palubného systému iDrive. Audi však na to ide trošku z inej strany. Chystá totižto uvoľnenie aplikácie, ktorá umožní kontrolu a monitorovanie vášho automobilu priamo z iPhone alebo iPodu Touch. Technológia vyvinutá vývojovými laboratóriami Audi Electronics bola predstavená počas výstavy SEMA v Las Vegas (USA). Aplikácia iPhone Car Monitor využíva ODB-II port v nových automobiloch Audi pre získavanie informácií o výkone, charakteristike motora, alebo štatistické informácie o absolvovaných cestách, či ekonomickosti vašej jazdy v reálnom čase.

Audi iPhone Car Monitor

Okrem výkonnostných charakteristík bude aplikácia pravdepodobne obľúbená u milovníkov životného prostredia, nakoľko poskytne aj informáciu o emisiách a presné množstvo vylučovaného CO2 do okolitého ovzdušia. Ak by ste sa chceli aj vy podieľať na ďalšom vývoji vozidiel Audi, máte možnosť odoslať vaše údaje priamo z aplikácie do technologických laboratórií Audi pre ich ďalšie spracovanie a analýzu. Podľa automobilky je uvedenie aplikácie pre iPhone ďaľším dôkazom toho, že vedenie automobilky sleduje požiadavky svojich zákazníkov a prináša im nové možnosti pre zlepšenie využitia vozidla so štvoricou olympijských kruhov v znaku. Presný termín uvedenia aplikácie Audi iPhone Car Monitor ani jej kompatibilitu so staršími modelmi výrobcu spoločnosť neuviedla.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.