Reklama

ATHOS je high-tech oblečenie do posilňovne, ktoré možno spôsobí revolúciu!

Marek Šimunek

Čo sa stane keď sa stretne dvojica študentov, ktorí rovnako ako moderné technológie milujú aj tréningy v posilňovni? No predsa vznikne vskutku vydarené oblečenie, ktoré dokonale vie, ako poriadne ste danú partiu precvičili. Nie nerobíme si srandu! Dhananja Jayalath a Christopher Wiebe, ktorí spoločne drali lavice univerzity sa rozhodli splniť si svoj sen. Tým snom je ATHOS. Neviete, čo to je?

ATHOS

ATHOS je oblečenie do posilňovne, ktoré je preplnené rôznymi senzormi, ktoré sú schopné detekcie aktivity vo vnútri svalových vlákien. Vďaka tomu a následnej analýze tak okamžite viete ako tvrdo a ako dobre precvičujete svoje telo. Technológia, na ktorú sa pri detekcii činnosti svalov ATHOS spolieha sa volá elektromyografia (EMG) a v medicíne sa využíva už pomerne dlho. EMG zariadenia v nemocniciach sú však podstatne väčšie a navyše aj neskutočne drahé. ATHOS sa to bude snažiť zmeniť.

Vďaka novému micro-EMG senzoru, ktorý spoločnosť vytvorila bude možná jeho implementácia do oblečenia a senzor vydrží váš pot, ale aj pranie, či sušenie. Dokonca ani cena takéhoto trička nebude niekoľko tisíc dolárov. Ak sa podarí získať viac ako 12 miliónov dolárov pre štart produkcie budú tričká ATHOS dostupné za 99 USD. K tejto cene si však ešte budete musieť pripočítať malé Bluetooth zariadenie ATHOS core, ktoré bude stáť 199 USD a analyzuje všetky údaje z jednotlivých senzorov.

ATHOS

Samozrejme okrem toho je tento mozog celého riešenia schopný komunikovať aj so samostatnou aplikáciou pre smartfóny. ATHOS sa teda v prípade začiatku predaja môže kľudne stať revolúciou, nakoľko používatelia môžu v reálnom čase sledovať, ako kvalitne trénujú.

Foto: ATHOS

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.