Reklama

ASUS ZenBook UX330UA - dostupný Ultrabook so slušnou výbavou

Erik Birčák
85 %
Spoločnosť ASUS dlhodobo prináša v rámci svojho radu ZenBook zaujímavé Ultrabooky určené pre široké masy. Sú jednoduché a potešia výbavou i atraktívnou cenou.

Výhody

  • kvalita konštrukcie
  • dobrá klávesnica
  • výdrž batérie

Nevýhody

  • kvalita displeja
  • hlučnejší ventilátor
  • opozeraný dizajn

Model UX330UA z tejto filozofie ničím nevybočuje. Pokiaľ ste však zástancami myšlienky, že menej je niekedy viac, tak bude pre vás tento ZenBook horúcim kandidátom.

Povrch celého tela je potiahnutý kovovou vrstvou, aj keď vo vnútornej konštrukcii nájdete aj plastové diely. Nevadí ani to, že nejde o unibody konštrukciu, jednotlivé diely do seba dobre zapadajú a celý Ultrabook pôsobí pevným dojmom.

Ohnúť sa dá v podstate iba displej a mierne prehnutie zaznamenáte v okolí touchpadu. Inak nemám po tejto stránke čo vyčítať. Na druhej strane by som ocenil, ak by sa kĺb displeja dokázal vyklopiť do väčšieho uhla, ako tých 110-120°.

Pozrite si

ASUS ZenBook 3 už aj na Slovensku! Poznáme detaily a cenu

U klávesnice som mal najskôr pocit, že ASUS zvolil identický model, ako v predchádzajúcich ZenBookoch, ale po dlhšom testovaní a porovnaní so staršími modelmi sú tu nepatrné zmeny. Našťastie môžem konštatovať, že k lepšiemu.

Ak máte radi nízky zdvih tlačidiel, tak budete určite spokojní. Aj ich samotné rozloženie prispieva k minimu preklepov. Touchpad je veľký a príjemný na dotyk. Tlačidlá sú naznačené v jeho spodnej časti, no ľavé kliknutie môžete uskutočniť na väčšine jeho plochy.

Pozrite si

ASUS ZenBook Flip UX360UA a Flip UX560 series – rodina „Konvertibilných“ rastie

13,3-palcový Full HD displej je správnou voľbou. Navyše jeho matné prevedenie zabraňuje nechceným odleskom. Nízka intenzita podsvietenia však neguje túto výhodu na priamom svetle. Displej sa tak hodí najmä do interiérov pre kancelárske úlohy či prehliadanie internetu.

Dokonalé podanie farieb sa tu žiaľ očakávať nedá. ASUS ponúka aj model s rozlíšením 3 200 x 1 800 bodov, no okrem hustoty displeja si tu v ničom nepomôžete.

Hardvérová výbava je na dnešné pomery lepší štandard. Intel Core i7-6500U poskytuje viac než dosť výpočtovej sily pri každodennej práci, 8 GB operačnej pamäte je tiež dnes už optimálne.

Tomu sekunduje aj pomerne veľký 512 GB SSD disk. Pobavilo ma, že ASUS propaguje práve prítomnosť SSD disku nálepkou na displeji, no osadený model v M.2 slote používa stále iba štandard SATA 6.0 GBps, hoci väčšina konkurencie už prešla na rýchlejší NVMe.

Pri reálnom používaní si tento rozdiel všimnú iba niektorí z vás. Osadená 57 Wh batéria vydrží zhruba 7 hodín v priemere (to znamená 3 hodiny úplnej záťaže, alebo 10 hodín písania vo Worde). Chladenie notebooku je väčšinou pasívne, ventilátor sa zapína iba pri záťaži a jeho prejav je pomerne hlučný.

Asus ZenBook UX330UA je jednoduchý Ultrabook, ktorý disponuje základným vybavením, dobrým výkonom a slušnou výdržou. V ničom nevybočuje z radu a práve v kombinácii s jeho cenou môže zaujať široké masy. Preto si od nás vyslúžil ocenenie TIP REDAKCIE.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.