Reklama

ASUS ZenBook Pro 15 má dotykový displej namiesto touchpadu

Zdroj | ASUS
Števo Porubský
Zdroj | ASUS
Zdroj | ASUS

ASUS počas domácej výstavy Computex 2018 v taiwanskom Taipei predstavil viacero noviniek. Najväčšiu pozornosť ale mohol pútať veľký notebook ZenBook Pro s displejom namiesto touchpadu.

Pozrite si

ASUS ZenBook Pro 15 UX580GD ponúka viac ako len inovatívny ScreenPad

Zdroj | ASUS

ASUS ZenBook Pro vychádza z len nedávno predstaveného modelu ZenBook Pro 15 UX550GD. Novinka s označením UX580GD/GE s ním zdieľa 99% výbavy, takže sa budúci zákazníci môžu tešiť až na 6-jadrový Intel Core i9 s taktom 2,9 GHz, 16 GB RAM či dedikovanú grafiku NVIDIA GeForce GTX 1050 s 4 GB pamäťou.

Zdroj | ASUS

Rovnako je zaujímavý aj dotykový 15,6-palcový 4K Ultra HD displej s podporou ASUS Pen stylusu. Okrem iného zaujme aj prítomnosť klasického HDMI portu, no nechýbajú ani dva USB-C porty či dva klasické USB 3.0 porty. Škoda len, že čítačka pamäťových kariet zhltne len microSD formát.

Najzaujímavejším prvkom na notebooku je však touchpad, ktorý je vlastne dotykový IPS displej. ASUS ho nazval ScreenPad. Ten v bežnom fungovaní pracuje ako klasický touchpad, no s vybranými aplikáciami vie rozšíriť svoje schopnosti o najrôznejšie skratky a rýchle voľby. Ide tak o čosi podobné, ako má Apple v notebookoch s Touchbarom.

V základe bude mať touchpad s displejom konfigurovateľný panel s nástrojmi, no fungovať má aj s MS Office programami, Spotify či YouTube, ale aj kalkulačkou, kalendárom apod. Ďalšie funkcie pribudnú v závislosti od developerov.

Zdroj | ASUS

Webkamera má však stále rovnaké smiešne rozlíšenie videa – VGA. Chýbať nebude ani snímač odtlačku prsta. Batéria bude rovnaká, ako v modeli UX550, teda ponúkne 71 Wh a výdrž zhruba 9,5 hodiny. Operačným systémom bude Windows 10 Pro.

Cena novinky bude začínať na sume okolo 2 300 dolárov. To sa však bavíme o modeli s Intel Core i5, 8 GB RAM a 256 GB SSD diskom. Top model bude minimálne o polovicu drahší. Na trhu by sa mal objaviť budúci mesiac. Ceny pre európsky trh zatiaľ nie sú známe.

Zdroj | ASUS
Zdroj | ASUS
Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.