Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

ASUS ZenBook 14 ukrýva numerickú klávesnicu v touchpade!

ASUS ZenBook 14 ukrýva numerickú klávesnicu v touchpade!
TECHBOX
ASUS ZenBook 14 ukrýva numerickú klávesnicu v touchpade!

Najnovší ASUS ZenBook 14 UX433FN dokazuje, že numerická klávesnica môže mať svoje miesto aj v kompaktnom notebooku. Riešením je NumberPad, dotyková numerická klávesnica zabudovaná do touchpadu.

Ak patríte medzi tých, ktorí nedajú dopustiť na numerickú klávesnicu, zrejme ste sa už pri výbere nového notebooku stretli s nemalými prekážkami. Čoraz viac notebookov numerickú klávesnicu neponúka a ak aj áno, vo väčšine prípadov ide o rozmerné modely, ktoré nie sú tak celkom určené na každodenné prenášanie. ASUS ZenBook 14 UX433FN búra tento stereotyp unikátnym spôsobom.

Unikátny NumberPad

Na prvý pohľad sa zdá, že v tomto modeli by ste numerickú klávesnicu hľadali len márne. Opak je však pravdou, numerická klávesnica je skutočne súčasťou tohto notebooku, no namiesto klasického umiestnenia vedľa klávesnice je integrovaná priamo do touchpadu, vrámci ktorého je možné aktivovať takzvaný režim NumberPad.

NumberPad kombinuje klasický touchpad s dotykovou numerickou klávesnicou, ktorá je viditeľná iba vtedy, keď ju skutočne potrebujete. Po stlačení dotykového tlačidla NumberPad sa na povrchu touchpadu zobrazí numerické rozloženie dotykových kláves s LED podsvietením, vďaka ktorému môžete jednoducho a rýchlo zadávať čísla a vykonávať výpočty.

Aj v prípade aktívneho režimu NumberPad dokáže touchpad slúžiť na ovládanie kurzoru na obrazovke. Softvér totiž dokáže rozpoznať, kedy používateľ zadáva čísla pomocou NumberPadu a kedy chce naopak ovládať samotný operačný systém. To umožňuje plynulé ovládanie aplikácií aj popri priebežnom zadávaní čísel pomocou numerickej klávesnice.

Hoci je súčasťou touchpadu plnohodnotná numerická klávesnica, na jeho povrchu sa to neprejavuje. Či už je NumberPad aktívny alebo nie, touchpad poskytuje sklenený povrch pre pohodlné a presné ovládanie systému, dokonca aj pomocou viac-dotykových gest.

Pracovný nástroj bez kompromisov

Maximálne pohodlie pri práci na cestách poskytuje nielen NumberPad, ale aj Full HD displej s uhlopriečkou 14 palcov, ktorý dokázal ASUS vložiť do tela bežného 13,3-palcového notebooku. ASUS ZenBook UX433FN pritom váži iba 1,09 kilogramu a na výšku dokonca nepresahuje ani štandardný papierový rozmer A4. Vďaka tomu a vďaka hrúbke 15,9 milimetra sa tak pohodlne zmestí do menšieho ruksaku, ale aj do kabelky alebo príručnej tašky.

Netreba sa však nechať oklamať rozmermi, v tele tohto kompaktného notebooku je totiž umiestnený výkonný hardvér. V najvyššej konfigurácii sa o dostatočný výkon na prácu i zábavu postará procesor Intel Core i7 ôsmej generácie s možnosťou navýšenia frekvencie pomocou funkcie Turbo Boost až do 4,6 GHz.

Pozrite si

ASUS ZenBook 14 si zamilujete nielen kvôli 14“ displeju v tele 13,3“ notebooku!

Výkonnému procesoru sekunduje dedikovaná grafická karta NVIDIA GeForce MX150. Za pozornosť rozhodne stojí aj pamäť RAM s maximálnou kapacitou 16 GB a až 1 terabajtové PCIe SSD, ktoré kombinuje výhody vysokorýchlostného SSD úložiska s kapacitou, ktorú ešte donedávna ponúkali iba výrazne pomalšie HDD úložiská.

Toto všetko by bolo samozrejme na cestách zbytočné, nebyť Li-polymerovej batérie s kapacitou 50 Wh, ktorá notebooku poskytne dostatok energie až na 14 hodín pri bežnom používaní. Ak by aj táto štedrá výdrž batérie nestačila, do tašky či kabelky sa spolu s notebookom pohodlne zmestí aj kompaktný napájací adaptér.

Či už vás zaujal ASUS ZenBook 14 UX433FN vyhotovený v Kráľovskej modrej farbe alebo preferujete skôr jeho Ľadovo strieborný variant, obe farebné verzie sú už na našom trhu v predaji už od 999 eur.

Článok bol pripravený v spolupráci so spoločnosťou ASUS Slovensko.

Zdroj