Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

ASUS ZenBeam E1 nie je len kompaktný projektor, ale aj externá batéria

ASUS ZenBeam E1 nie je len kompaktný projektor, ale aj externá batéria
Marek Hudák
ASUS ZenBeam E1 nie je len kompaktný projektor, ale aj externá batéria
82 %
ASUS ZenBeam E1 od taiwanskej spoločnosti nie je len maličký projektor vhodný na cesty a rôzne výlety, ale poslúži aj ako externá batéria pre smartfóny.

Výhody

  • kompaktné telo
  • možnosť nabíjania externých zariadení

Nevýhody

  • nižšia kvalita obrazu
  • nevyužitý potenciál USB portu

Kompaktné kovové telo vás zaujme okamžite. Projektor ASUS ZenBeam E1 s rozmermi 110 x 83 x 29 mm a hmotnosťou 307 g v taške ani nepocítite a vďaka pribalenému obalu sa nebudete musieť oň ani strachovať

Strieborné telo je po stranách vyplnené chladením a na zadanej časti výrobca osadil reproduktor s konektormi. Konkrétne HDMI / MHL port s možnosťou prepojenia so smartfónom, 3,5 mm jack na pripojenie slúchadiel alebo externých reproduktorov a USB port.

Nezabudlo sa ani na majiteľov statívov, pre ktorých ASUS pripravil na spodnej časti projektora možnosť upevnenia. Použite USB portu bol jednoznačne dobrý nápad, avšak jeho obmedzenie len na nabíjanie externých zariadení je pre mňa sklamaním.

Samotné nabíjanie smartfónu je možné aj v režime standby, teda bez nutnosti zapínania premietania. Rýchlosť nabíjania je rovnaká ako pri klasickom USB 2.0 konektore vo vašom desktope alebo laptope.

V prípade nevyužitia pridanej funkcie môžete počítať s približne 5 hodinami výdrže na jedno nabitie 6 000 mAh zabudovanej batérie.

Pozrite si

ASUS ZenBook 3 už aj na Slovensku! Poznáme detaily a cenu

Kvalita premietaného obrazu je len WVGA (854×480 px) s kontrastom 3 500:1 a maximálnou svietivosťou 150 lumenov, ktorá však pri práci bez adaptéra klesá až na 50.

Zo skúsenosti môžem skonštatovať, že zo vzdialenosti dvoch až troch metrov je kvalita obrazu dostačujúca, ale ak si chcete užiť premietaný film aspoň v HD kvalite, vyberte si radšej iný model s vyšším natívnym rozlíšením.

Zdroj | ASUS

Projektor ma milo prekvapil po zvukovej stránke a informáciou o predpokladanej životnosti. Zabudovaný reproduktor ozvučí bez väčších problémov menšiu miestnosť a vytvorí tak príjemnú atmosféru pri sledovaní filmov či fotografií.

Novinka by mala podľa výrobcu zvládnuť až 30 000 hodín, čo je nadpriemerná výdrž v porovnaní napríklad s modelom CineVersum CV20 za takmer 1 000 eur, ktorý siaha len na 20 tisíc.

Pozrite si

BenQ W1090 – neobyčajne obyčajný projektor

ASUS ZenBeam E1 sa žiaľ nemôže chváliť komplexnými nastaveniami, ale skôr jednoduchými. V ponuke nájdete 4 zobrazovacie režimy (Eco, Standard, Theater a Projekcia), možnosť úpravy zobrazenia, nastavenie kontrastu, jasu, hlasitosti a pozície projektora. Nechýba však ani zmena jazyka a obnovenie preddefinovanej konfigurácie.

ASUS ZenBean E1 v kompaktnom dizajne neohúri rozlíšením a ani komplexnými nastaveniami, ale skôr možnosťou nabitia smartfónu a premietaním kdekoľvek.

Zdroj