Reklama

ASUS WL-330N3G: rýchly internet vždy a všade

Dominik Fúsek

Taiwanská spoločnosť ASUS je úspešným výrobcom nielen počítačov (Asus série K: Hliník útočí!), ale aj príslušenstva a Wi-Fi routre patria jednoznačne k jej nosným produktom. Nedávno výrobca ukázal luxusné riešenie tohto zariadenia (Asus Black Diamond: luxusné riešenie routra), dnešná novinka vsadila na extrémnu vybavenosť.

ASUS WL-330N3G

Bezdrôtové pripojenia (Čo a ako pripojiť k počítaču? (2. časť)) čoraz viac vládnu svetu a WLAN patrí medzi tie najpoužívanejšie. ASUS WL-330N3G si poradí so staršími štandardmi 802.11 b/g, ale aj s najnovším protokolom n pre dosahovanie dátovej priepustnosti až 150 Mbps. Jeho výnimočnosť však spočíva v univerzálnosti. ASUS umožňuje zdieľať pripojenie 3G siete a získať tak prístup na internet všade, kde je mobilný signál. Takisto môžete router použiť ako opakovač Wi-Fi signálu (v spolupráci s inými routrami) pre rozšírenie dosahu siete. Bezdrôtový internet novinka dokáže zdieľať aj cez klasický RJ-45 sieťový kábel a samozrejme poslúži aj ako klasický router.

ASUS WL-330N3G

Ďalšou významnou prednosťou je veľkosť novinky. Router je menší než mobilný telefón, jeho rozmery sú len 90 x 38,9 x 12,8 mm. Pozrite ako monštruózne na obrázkoch vyzerá Ethernet konektor. Tradične nechýbajú jednoduché nastavenia, režimy zabezpečenia (WEP, WPA-PSK, WPA2-PSK), možnosť aktualizovať firmvér a primeraná je aj cena. V prepočte 57 € za univerzálny vreckový router je dobrá ponuka.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.