Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

ASUS VivoPC X: kompaktný počítač pripravený na VR

ASUS VivoPC X: kompaktný počítač pripravený na VR
Zdroj | ASUS
Marek Hudák
ASUS VivoPC X: kompaktný počítač pripravený na VR
Zdroj | ASUS
Zdroj | ASUS

Taiwanska spoločnosť ASUS predstavila na výstave CES 2017 kompaktný počítač ASUS VivoPC X zameraný na virtuálnu realitu, čo potvrdzujú aj jeho parametre.

Tohotoročná vystáva CES 2017 situovaná v americkom meste Las Vegas ponúka množstvo zaujímavých noviniek, ktoré uvidíme na pultoch obchodov už v najbližších týždňoch či mesiacoch.

Pozrite si

ROG Claymore: ďalší stupienok pre vášnivého hráča

Zdroj | ASUS

Jednou z nich je aj nový kompaktný počítač ASUS VivoPC X zameraný na hráčov, ktorí si taktiež radi vyskúšajú virtuálnu realitu. Jeho cena však nie je až tak kompaktná ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať.

O dostatočný výkon pre nové herné tituly spred pár mesiacov sa postará najnovší procesor Intel Core i5 siedmej generácie (Kaby Lake) spolu s grafickou kartou NVIDIA GTX 1060.

Operačný systém bežiaci na 512 GB SSD disku v spolupráci s 8 GB pamäťou RAM by mal byť pripravený na spustenie náročných hier v prebehu desiatok sekúnd.

Minimálne požiadavky pre hranie počítačových hier vo virtuálnej realite (VR) novinka prekračuje, avšak nie až tak, aby bol hardvér schopný ponúknuť najlepší možný VR zážitok.

O konektivitu sa starajú známe bezdrôtové štandardy, no za zmienku stojí predovšetkým dvojica HDMI portov a DisplayPort s podporou technológie NVIDIA G-Sync, ktorá využíva silu grafickej karty na vylepšovanie plynulosti obrazu, zníženie trhania a najrôznejších lagov.

Pozrite si

Výkonnú grafiku môžete mať v notebooku vďaka ASUS ROG XG Station 2

Nový ASUS VivoPC X sa začne predávať za pomerne vysokú cenu 800 dolárov (približne 766 eur) v priebehu marca tohto roka.

Ak však už vlastníte notebook s výkonným procesorom, ale so slabučkou grafickou kartou, nový externý dok ASUS ROG XG Station 2 môže byť pre vás riešením. Jeho cena vás ale nepoteší.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

Zdroj