Reklama

ASUS UX21: Core i7 v tenučkom hliníku

Dominik Fúsek

Spoločnosť ASUS to na výstave Computex 2011 „odpálila“ naplno. Okrem zaujímavého smartfónu transformovateľného na tablet (ASUS Padfone: Ďalší zásah do čierneho?) totiž predstavila aj zaujímavý ultraprenosný notebook najvyššej kategórie. Mal by mať Apple MacBook Air strach? Rozhodne!

ASUS UX21

Ľahšie ako netbooky, vybavenejšie ako desktopy. Tak by sa dali charakterizovať ultramobilné notebooky, ktorých v poslednom čase pribúda. Tieto extrémne drahé hračky spájajú výhody malých a ľahkých netbookov s s výbavou high-end notebookov. Taký ja aj nový ASUS UX21, pri tvorbe ktorého sa výrobca nápadne inšpiroval spomínaným MacBookom Air. Novinka od neho „odkukala“ tenučké telo, ktoré v najhrubšom mieste dosahuje 17 milimetrov, v najtenšom len tri! Notebook je špičkovo spracovaný, unibody telo je zhotovené z hliníku. Pomerne veľký touchpad je vyrobený zo skla, pohodlná klávesnica je zasa celá z kovu. Kombináciou týchto materiálov výrobca dosiahol nielen pôsobivý štýl, ale aj zníženie hmotnosti na veľmi príjemných 1,1 kg.

ASUS UX21

Nakoľko je UX21-tka ultramobilným zariadením, výrobca siahol po 12-palcovom LED paneli s HD rozlíšením 1 366 x 768 pixelov. To najlepšie nás čaká pri výbere procesora. K dispozícii sú Sandy Bridge čipy Intel Core i3, i5 alebo i7, s ohľadom na rozmery zariadenia očakávame tie najúspornejšie varianty taktované na nižšie frekvencie. Akú batériu do zariadenia výrobca vtesnal, zatiaľ nie je známe. Grafická karta je „len“ integrovaná, ide o čip Intel HD 3000. Na tenkých bokoch zariadenia nechýbajú rýchle USB 3.0 porty, rovnako je prítomný aj miniHDMI konektor. Vďaka rýchlym SSD diskom s rozhraním SATA III a šikovnému softvérovému riešeniu sa novinka z režimu spánku prebudí už za dve sekundy. Cena nie je známa, štart predaja očakávame v septembri.

ASUS UX21

Foto: ASUS

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.