Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Asus uviedol nový kompaktný netbook určený najmä pre školákov

Asus uviedol nový kompaktný netbook určený najmä pre školákov
Marek Šimunek
Asus uviedol nový kompaktný netbook určený najmä pre školákov

Triedu malých a najmä lacnejších notebookov a počítačov pre široké masy ľudí, ktoré predstavila spoločnosť Asus svojimi modelmi Eee určite všetci dobre poznáme. Tentokrát sa nám tento rad rozrastá o nový kompaktný netbook Asus Eee PC 1001PQ, ktorý je určený najmä školákom a to nie len pre plnenie si školských povinností ale aj zábavu.

Asus Eee PC 1001 PQ

Najnovší prírastok v triede Eee je vyrobený v sviežom dizajne Seashell, ktorý je inšpirovaný morskou lastúrou. Ako je už zvykom od triedy Eee nikto nečaká prevratné výkony a tak je aj tento model vybavený jednoduchým procesorom Intel Atom N450, ktorý je doplnený 1 GB alebo príplatkovými 2 GB operačnej pamäte. Dostatok priestoru pre všetky domáce úlohy vašich detí zabezpečia pevné disky s kapacitou 160 GB alebo 250 GB. Informácie sa budú zobrazovať na 10,1″ LED displeji s rozlíšením 1 024 x 600 bodov. Samozrejmosťou v tejto triede notebookov je integrovaný Wi-Fi, Bluetooth modul a webkamera s rozlíšením 0,3 MPx. Batéria by mala tomuto malému miláčikovi poskytnúť dostatok energie na 9 hodín práce.

Asus Eee PC 1001 PQ

Operačným systémom bude najnovšia verzia Microsoft Windows 7 vo verzii Starter, ktorá bude pre jednoduchšie ovládanie doplnená o grafickú nadstavbu Inspirus Desktop. Tá je tvorená veľkými ikonkami pre jednoduchšie ovládanie a umožňuje rýchle prezeranie albumov s obrázkami alebo kreslenie. Aby mali rodičia svoje ratolesti pod kontrolou je súčasťou Inspirus Desktop aj rodičovský zámok, ktorý bude riadiť prístup k internetu, elektronickej pošte alebo spúšťanie aplikácií. Netbook Asus Eee PC 1001PQ bude dostupný za cenu na hranici 321 EUR v dvoch farebných prevedeniach fialovej (Flame Purple) a žlto-zlatej (Vibrant Gold).