Reklama

Asus uviedol nový kompaktný netbook určený najmä pre školákov

Marek Šimunek

Triedu malých a najmä lacnejších notebookov a počítačov pre široké masy ľudí, ktoré predstavila spoločnosť Asus svojimi modelmi Eee určite všetci dobre poznáme. Tentokrát sa nám tento rad rozrastá o nový kompaktný netbook Asus Eee PC 1001PQ, ktorý je určený najmä školákom a to nie len pre plnenie si školských povinností ale aj zábavu.

Asus Eee PC 1001 PQ

Najnovší prírastok v triede Eee je vyrobený v sviežom dizajne Seashell, ktorý je inšpirovaný morskou lastúrou. Ako je už zvykom od triedy Eee nikto nečaká prevratné výkony a tak je aj tento model vybavený jednoduchým procesorom Intel Atom N450, ktorý je doplnený 1 GB alebo príplatkovými 2 GB operačnej pamäte. Dostatok priestoru pre všetky domáce úlohy vašich detí zabezpečia pevné disky s kapacitou 160 GB alebo 250 GB. Informácie sa budú zobrazovať na 10,1″ LED displeji s rozlíšením 1 024 x 600 bodov. Samozrejmosťou v tejto triede notebookov je integrovaný Wi-Fi, Bluetooth modul a webkamera s rozlíšením 0,3 MPx. Batéria by mala tomuto malému miláčikovi poskytnúť dostatok energie na 9 hodín práce.

Asus Eee PC 1001 PQ

Operačným systémom bude najnovšia verzia Microsoft Windows 7 vo verzii Starter, ktorá bude pre jednoduchšie ovládanie doplnená o grafickú nadstavbu Inspirus Desktop. Tá je tvorená veľkými ikonkami pre jednoduchšie ovládanie a umožňuje rýchle prezeranie albumov s obrázkami alebo kreslenie. Aby mali rodičia svoje ratolesti pod kontrolou je súčasťou Inspirus Desktop aj rodičovský zámok, ktorý bude riadiť prístup k internetu, elektronickej pošte alebo spúšťanie aplikácií. Netbook Asus Eee PC 1001PQ bude dostupný za cenu na hranici 321 EUR v dvoch farebných prevedeniach fialovej (Flame Purple) a žlto-zlatej (Vibrant Gold).

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.