Reklama

ASUS ukázal svoj prvý skladací laptop. Láka na nekompromisnú výbavu

Zdroj | ASUS
Michal Sobek
Zdroj | ASUS
Zdroj | ASUS

Tohtoročná výstava IFA v Berlíne sa ešte nezačala a ASUS už ukázal svoju najväčšiu novinku v podobe skladacieho tabletu s operačným systémom Windows 11. Láka na premyslenú konštrukciu, OLED displej aj nekompromisné špecifikácie.

Zariadenie bude dostupné len v jedinej farbe, a to čiernej, ktorú ASUS nazýva Tech Black. Telo je z horčíkovej zliatiny a ukrýva aj praktický stojan potiahnutý umelou kožou. Pekným detailom je nový monogram značky na tmavomodrom skle. Rozmery takéhoto zariadenia sú 37,85 x 28,76 x 1,29 cm, pričom v najužšom mieste má 0,87 cm. To všetko s hmotnosťou 1,8 kilogramu. Má pritom aj certifikáciu MIL-STD 810H.

Pýchou zariadenia ASUS Zenbook 17 Fold je jeho dotykový 17,3-palcový FOLED 2,5K displej s rozlíšením 2 560 x 1 920 pixelov a pomerom strán 4:3. Disponuje maximálnym jasom 500 nitov, kontrastným pomerom 1 000 000:1 a má 100-percentné pokrytie DCI-P3. Taktiež zobrazí až miliardu farieb, avšak je tu len základná 60-hertzová obnovovacia frekvencia. V rámčeku sa nachádza aj 5-megapixelová kamera s infračerveným senzorom.

Obsah pokračuje pod reklamou

Tento displej sa dá, samozrejme, ohnúť na dve polovice, čomu sa prispôsobí aj samotný operačný systém Windows 11 Home. Zložením sa dostanete na zhruba veľkosť 12,5-palcového notebooku s pomerom strán 3:2. Ohýbací kĺb by mal zvládnuť minimálne 30 000 ohnutí, čo je asi 15 ohnutí denne.

Po stránke výkonu tu ASUS nasadil procesor Intel Core i7-1250U, teda 10-jadrový čipset, ktorému sekunduje 16 GB RAM typu LPDDR5. O vnútorný priestor nebude núdza, keďže výrobca nasadil štedrý 1 TB. Na grafické výpočty tu je grafické jednotka Intel Iris Xe.

Na zariadení bol ASUS skúpy hlavne čo sa týka konektorov. Na celom zariadení sa nachádza len dvojica USB-C Thunderbolt 4 portov a audio konektor. Minimalizmus je jedna vec, ale určite by mu to pristalo aj s minimálnej jedným klasickým USB-čkom alebo čítačkou SD kariet. Takto ste opäť odkázaný na redukcie.

Pre ešte lepší pocit z písania sa postará externá Bluetooth klávesnica aj s integrovaným touchpadom. Klávesy sú dostatočne od seba a majú zdvih 1,4 mm. Dokonca ju viete prichytiť dovnútra zariadenia, takže bude stále s vami.

ASUS Zenbook 17 Fold má batériu s kapacitou 75 Wh a nabíja sa dodávaným 65-wattovým adaptérom s USB-C koncovkou. Výrobca demonštruje výdrž tým, že zariadenie by malo zvládnuť prehrávať Full HD video po dobu 9 a pol hodiny. Nechýba Wi-Fi 6E ani Bluetooth 5. O reprodukciu zvuku sa postará štvorica reproduktorov, ktoré ladila spoločnosť Harman/Kardon.

ASUS nám prezradil aj cenu tohto zariadenia. Suma na zastavila na hodnote 3 499 dolárov a bude dostupné vo štvrtom štvrťroku 2022.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.