Reklama

Asus ukázal najtenší 14-palcový notebook s hliníkovým telom

Števo Porubský

Spoločnosť Asus na včerajšej tlačovke predstavila nový model série U. Pod označením U46 sa ukrýva doposiaľ najtenší notebook s displejom s uhlopriečkou 14 palcov, pričom jeho hrúbka nedosahuje ani 1 palec. Výbava tiež nie je vôbec zlá, naopak, Sandy Bridge technológia od Intelu ponúkne dostatočný výkon, NVIDIA Optimus zas ušetrí čo-to batérie.  

 Asus U46

Zaujímavý notebook s celohliníkovou konštrukciou zaujme zaujímavým dizajnom, ktorý výrobca označuje ako „kruhové rytie“. To je však menej praktické, keďže „kruhové rytie“ výrobca použil aj na plochu pod klávesnicou, kde sa neustále človek dotýka rukami. Hoci je novinka chránená proti zanechávaniu odtlačkov prstov, vždy sa nejaké nájdu. Aj napriek tomu je novinka veľmi šikovná. Všimnite si úchyt veka displeja. Je posunutý, aby sa s novinkou lepšie pracovalo najmä na cestách. Neveľký notebook s rozmermi 333 x 245 x 24,6 mm a hmotnosťou mierne vyše 2 kg v sebe ukrýva procesory Intel Core i3 alebo i5 s technológiou Sandy Bridge. Maximum pamäte RAM je 8 GB DDR3 v dvoch slotoch. Vo výbave nebude chýbať ani pomerne výkonná grafická karta NVIDIA GeForce GT 540M s 1 GB DDR3 pamäte a s technológiou NVIDIA Optimus, ktorá automaticky prepína medzi dedikovanou a integrovanou grafickou kartou a tým šetrí energiu. Veľkou škodou už na prvý pohľad je veľmi lesklý 14-palcový displej. Ten ponúka HD Ready rozlíšenie (1 366 x 768 b.) a LED podsvietenie.

 Asus U46

Naopak, príjemným prekvapením je možnosť vybavenia sa i 7 200-otáčkovým diskom do kapacity 750 GB. Ďalšou zaujímavosťou je možnosť nabíjania cez USB konektor (USB Charger +) aj vo vypnutom stave notebooku. Nesporne zaujímavý je aj režim „Battery Saving“ technológie Asus Hybrid Engine, ktorý v spojení s technológiou NVIDIA Optimus vie dosiahnuť na jedno nabitie 8-článkovej batérie až 10-hodinovú výdrž batérie. V ponuke budú tri typy batérií – 4-článková (2 950 mAh), 6-článková (4 400 mAh) a 8-článková (5 900 mAh). Operačným systémom bude samozrejme OS Windows 7 v 64-bitovej verzii. Samozrejmosťou je VGA a HDMI konektor, dva USB 2.0 a jeden USB 3.0 port, čítačka pamäťových kariet, web kamera, DVD mechanika, Bluetooth 3.0, Wi-Fi či ethernetová prípojka. Ceny výrobca zatiaľ neprezradil, na našom trhu by sa mala novinka objaviť koncom augusta, resp. začiatkom septembra.

Asus U46

Foto: Asus, Števo Porubský

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.