Reklama

Asus U36: Najtenší notebook s Intel Core i5 na svete

Marek Šimunek

Spoločnosť Asus pripravuje svoj najnovší ultraprenosný notebook nesúci označenie Asus U36, ktorý okrem desať hodinovej výdrže na jedno nabitie a technológie nVidia Optimus bude aj celosvetovo najtenším notebookom s procesormi Intel Core i3 a i5 a súčasne aj reálnou konkurenciou pre MacBook Air novej generácie.

Asus U36

Asus na dizajne svojho najtenšieho modelu U36 skutočne zapracoval, očom svedčí aj cena iF Desing, ktorú tento ultraprenosný notebook získal. V odolnom tele, vytvorenom kombináciou hliníku a magnézia je zabudovaný displej s uhlopriečkou 13,3” a HD rozlíšením 1 366 x 768 bodov. Hrúbka tohto malého krásavca pritom dosahuje úžasných 19 mm. Zbytočne by ste však v tomto zázraku hľadali procesor Intel Atom ako vo väčšine netbookov. Asus U36 je totižto vybavený výkonnými procesormi Intel Core i3 alebo Intel Core i5 a postavený na platforme Intel Calpella, ktorá mu umožňuje využívanie Super Hybrid Engine módu pre dosiahnutie vysokej efektívnosti a malej spotreby energie.

Asus U36

Práve kombinácia nových procesorov a technológie Super Hybrid Engine v spojení s technológiou nVidia Optimus umožňujú tomuto drobcovi vydržať až 10 hodín pri použití pomerne slabej štvorčlánkovej batérie. Ostatné špecifikácie rovnako potešia každého milovníka ultraprenosných notebookov. Môžeme sa tešiť na 500 GB 7 200 ot/min pevný disk, HDMI výstup, USB 3.0, grafickú kartu nVidia GeForce 310M a 2 GB operačnej pamäte RAM, ktoré budú spoločne slúžiť operačnému systému Microsoft Windows 7 Premium. Asus U36 vás nebude obťažovať ani svojou váhou, nakoľko jej hodnota je 1,44 kg a užívateľ by mal mať na výber z dvoch farebných prevedení, čiernej a striebornej. Bohužiaľ informácie o cenách a dostupnosti tohto modelu nie sú ešte stále známe a tak nám ostáva dúfať, že sa čoskoro dočkáme tohto krásavca za rozumnú cenu aj u nás.

Fotky: www.tcmagazine.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.