Reklama

Asus U35 a U45: extra štíhle s extra výdržou a NVIDIA Optimus

Števo Porubský

Spoločnosť Asus na minulotýždňovej výstave Computex 2010 predstavila dve novinky z radu U, ktoré sú vybavené najnovšími procesormi Intel Core i3 a i5, batériou s extrémnou výdržou a zabalené do štíhleho tela.

 Asus U35

Obe novinky teda budú v ponuke s viacerými procesormi Intel Core i3 a i5. Tým k bezproblémovému chodu aplikácií a OS Windows 7 pomôže RAM pamäť s veľkosťou 2 GB. Okrem toho výrobca novinky vybavil technológiou Super Hybrid Engine (SHE), ktorá automaticky upravuje frekvenciu CPU v závislosti na aktuálnom zaťažení. Zaujímavou správou je aj použitie Altec Lansing reproduktorov s technológiou SRS Premium Sound. Známe notebookovské „chrastítka“ tak vystriedala vyššia kvalita.

 

NVIDIA Optimus

Asus U35 aj U45 sú postavené na novej platforme NVIDIA Optimus, ktorá okrem iného výraznejšie šetrí batériu. Je to aj vďaka automatickému prepínaniu medzi samostatnou grafikou GeForce G310M a známou „inteláckou“ zdieľanou grafikou. Menší model s označením U35 ponúkne displej s uhlopriečkou 13,3 palca. Vybavenejší model U45 bude ponúkať 14,1-palcový displej. Aj jeden, aj druhý model sú ako dvojičky a tak nečudo, že oba modely majú aj rovnakú hrúbku. Tá je v najtenšom bode len 1,48 cm a v najhrubšom 2,5 cm. Výrobca sa tiež nechal počuť, že obe novinky budú schopné reálnej 10-hodinovej práce na jedno nabitie. Dokonca vraj pri nenáročných aplikáciách vďaka SHE bude výdrž dlhšia o 1,5 hodiny. Novinky sa na trhu objavia koncom leta za cenu od 899 USD (U35JC) a 999 USD (U45JC), čo je približne 720 €, resp. 799 €.

Asus U35

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.