Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

ASUS Transformer 3 a jeho Mini verzia potešia aj náročnejších používateľov

ASUS Transformer 3 a jeho Mini verzia potešia aj náročnejších používateľov
Zdroj | ASUS
Marek Hudák
ASUS Transformer 3 a jeho Mini verzia potešia aj náročnejších používateľov
Zdroj | ASUS
Zdroj | ASUS

ASUS počas konferencie COMPUTEX predstavil nové modely rady ASUS Transformer spadajúce do kategórie 2-in-1 PC pre prácu a zábavu. Už v predchádzajúcom článku sme vám predstavili ASUS Transformer 3 Pro, teraz sa pozrieme na zvyšné dva.

ASUS Transformer 3

ASUS Transformer 3 je kompaktný 2-in-1 PC disponujúci 12,6-palcovým displejom s rozlíšením 2 880 x 1 920 pixelov a vysokou ostrosťou vďaka hustote pixelov na úrovni 275ppi.

Výkon zabezpečuje siedma generácia Intel Core procesorov, ktorej v najdrahšej verzii môže sekundovať až 8GB pamäť RAM s 512GB SSD diskom. Nechýba široká podpora periférií prostredníctvom známeho USB konektora typu C s rýchlosťou dosahujúcou 10Gb/s.

Tvorcovia obohatili model aj o Thunderbol 3 s rýchlosťou až do 40Gb/s, čím dali najavo alternatívu prehrávania 4K Ultra-HD videa na externom displeji.

Pozrite si

ASUS Transformer 3 Pro nekľakne pred konkurenciou na kolená

Zdroj | ASUS

Ako užitočný doplnok sa javí zabudovaná čítačka odtlačkov prstov slúžiaca na verifikáciu vo Windows Hello. V prípade nutnosti rýchleho zaznamenania určitého okamihu formou videa alebo fotografie je možné použiť 13Mpix kameru.

Zdroj | ASUS

Samotné hliníkové telo ASUS Transformer 3 váži prijateľných 695 g a vďaka šírke 6,9 mm a rozmerom menším, ako formát A4 je daný model uskladniteľný hádam všade.

Zdroj | ASUS

Zakúpením tohto 2-in-1 PC máte zároveň k dispozícií širokú ponuku dostupného príslušenstva, ako je ASUS Pero, Univerzálnu Dokovaciu stanicu, Audio Pod a ROG XG Station 2 zväčšujúcu základný výkon zariadenia.

ASUS Transformer Mini

Ako aj názov napovedá, ide o menšiu alternatívu vyššie spomínaného ASUS Transformera 3. Celková hmotnosť s klávesnicou neprekračuje 790 gramov, no používaním samotného tabletu, konštruovaného použitím hliníka a horčíka, budete cítiť záťaž len 530 gramov so šírkou 8,2 mm.

Zdroj | ASUS

Displej, bez známeho rozlíšenia, svojou 10,1-palcovou veľkosťou môžeme zaradiť ku klasickým tabletom, medzi ktoré patrí aj vynovený Acer Iconia Tab 10.

Z pohľadu konektivity model obsahuje len základ v podobe USB portu, 802.11ac Wi-Fi modulu. Avšak výdrž batérie dosahuje úctyhodných 11 hodín s využitím štvorjadrového procesora Intel Atom X5.

Ako aj Transformer 3, aj Mini verzia je vybavená skenerom odtlačkov prstov, no bez širokej ponuky príslušenstva. Jediná možnosť customizácie je formou farbených kombinácií klávesnice a tabletu.

Pozrite si

Ľahší a tenší ako MacBook? To je ASUS ZenBook 3

Zdroj | ASUS

V základnom balení však nájdete stojanček, ktorým si môžete prispôsobiť zariadenie na prácu či zábavu v rozmedzí 170 stupňov.

Zdroj | ASUS

Cena ASUS Transformer 3 začína na 799 dolároch (približne 718 eur) a cenovka ASUS Transformer 3 Mini nebude nižšia ako 349 dolárov (približne 314 eur). Zatiaľ spoločnosť neupresnila, kedy sa modely objavia na regáloch obchodov.

Zdroj