Reklama

ASUS TP200SA - hybrid za facku

ASUS Transformer Book Flip TP200SA
Zdroj | ASUS
Erik Birčák
ASUS Transformer Book Flip TP200SA
Zdroj | ASUS
Zdroj | ASUS
86 %
Pokiaľ vás niekedy zaujímalo, čo vznikne skrížením netbooku a konvertibilného tabletu, bola by to práve novinka od ASUS-u.

Výhody

  • dlhá výdrž batérie
  • tiché chladenie
  • USB-C konektor

Nevýhody

  • menší disk
  • povrch dotykovej plochy

Netbooky boli svojho času veľkým hitom, dokonca sa stali trendom na všetkých svetových trhoch. Malé a ľahké zariadenie bolo postačujúce pre nejedného užívateľa. Aj preto sa veľmi teším, že ASUS prináša v roku 2016 na trh zariadenie, ktoré je modernizovaným netbookom.

ASUS TP200SA zaujme už na prvý pohľad jednoduchým dizajnom. Kvalita konštrukcie je na dobrej úrovni, aj keď použitým materiálom je plast. Dizajnu dominuje jeden veľký otočný kĺb s možnosťou otáčania o 360º.

Zdroj | ASUS

Vďaka nemu si rýchlo nájdete svoju polohu. dobre. Pri pohľade na klávesnicu a touchpad si okamžite spomeniem na netbooky výrobcu, ktoré mali prakticky identické rozloženie aj dizajn.

Klávesnica je pre menšie prsty, hlavne šípky a funkčné tlačidlá boli na moje ruky minimalistické. U touchpadu vsadil výrobca na osvedčenú klasiku, ktorá spoľahlivo funguje. 11,6“ displej s rozlíšením 1366 x 768 bodov asi zaujme iba tým, že je dotykový.

Zdroj | ASUS

Na druhej strane som sa necítil ukrátený o obrazové body pri väčšine aktivít, azda s výnimkou prehliadania videa a fotografií. Dotyková plocha reagovala dobre aj na gestá viacerými prstami, tie sa však po displeji moc nekĺžu, čo považujem za nedostatok povrchovej vrstvy.

Výkon novinky od ASUS-u je presne určený na internet a jeho používanie. Procesor Intel Pentium N3700 vás prekvapí výkonom aj nízkou spotrebou. Okrem neho má novinka 4 GB operačnej pamäte a 64 GB diskového priestoru v podobe EMMC modulu na základovej doske.

Zdroj | ASUS

To nie je veľa a po inštalácii systému máte k dispozícii v podstate iba polovicu tohto priestoru. ASUS vám ale ponúkne 500 GB cloudového úložiska v rámci ASUS WebStorage, čo považujem za rozumný krok vzhľadom k zameraniu prístroja ako internetového zariadenia.

Svoje dáta tak môžete mať uložené v cloude a disk poslúži iba na inštaláciu aplikácií. Pre prípady, kedy nemáte možnosť sa pripojiť k internetu, je k dispozícii aj microSD slot pre pamäťové karty.

Zdroj | ASUS

V čase, kedy je väčšina SD slotov obsadená redukciami pre microSD karty, to považujem za logické riešenie. Okrem toho nájdete po bokoch zariadenia aj jeden USB 2.0, jeden USB 3.0 a jeden USB-C konektor, ktorý dopĺňa Micro HDMI a Audio Jack.

TP200-ka tak má v podstate nové aj staré rozhrania pod jednou strechou. Z bezdrôtových pripojení tu nájdete aktuálnu kombináciu Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth 4.1. Dvojica reproduktorov zo seba vydá nejaký ten zvuk, ale viac od nich nečakajte.

Zdroj | ASUS

Notebook sa chladí pasívne vďaka nízkej spotrebe použitých komponentov. To má pozitívny efekt aj na výdrž batérie, ktorá je až 10 hodín pri využívaní internetu a kancelárskych aplikácií. Toto je veľké plus zariadenia.

ASUS-u sa to pritom podarilo s iba 38 Wh batériou. Jednoznačne pozitívna je aj cena, ktorá sa nesie v duchu netbookov minulosti a dostanete za ňu konvertibilný hybrid, ktorý nezruinuje vašu peňaženku.

Zdroj | ASUS

ASUS TP200SA ponúka vyvážený výkon pre plnohodnotnú prácu s internetom za zlomok ceny iných zariadení. Navyše vás poteší dlhou výdržou, novým USB-C a pasívnym chladením. V redakcii sme mu udelili ocenenie DOBRÁ CENA.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.