Reklama

ASUS sa rozširuje o Zenbook 14 OLED, krásny displej, vysoký výkon a dlhá výdrž

Zdroj | ASUS
Michal Sobek, Roman Calík
Zdroj | ASUS
Zdroj | ASUS

Spoločnosť ASUS opäť rozširuje svoj mimoriadne obľúbený rad Zenbook o model 14 OLED. Ako už z názvu napovedá, máme tu kvalitný OLED displej, ktorý sa dokonale snúbi s elegantným dizajnom radu Zenbook.

ASUS Zenbook 14 OLED bude k dispozícii v dvoch farbách, a to Foggy Silver a Ponder Blue. V páse má hrúbku len 14,9 mm, pričom aj hmotnosť sa ustálila na skvelej hodnote 1,2 kilogramov. Konštrukcia je veľmi pevná, notebook prešiel viacerými vojenskými testami.

Zdroj | ASUS
Obsah pokračuje pod reklamou

Najväčším lákadlom je dotykový 14-palcový OLED panel s 3K rozlíšením (2 880 x 1 800 pixelov) a až 120-hertzovou obnovovacou frekvenciou. Okrem toho má naozaj úzke rámčeky a viacero certifikácii pre čo najvernejšie zobrazenie farieb.

O výkon taktiež nebude núdza, spoločnosť ASUS hovorí až o vrcholnom variante obsahujúcom najnovší procesor Intel Core Ultra 9, ktorému sekunduje mu až 32 GB RAM a 1-terabajtové SSD úložisko. ASUS sa bude aj viac spoliehať na prvky umelej inteligencie.

Čo sa týka konektorovej výbavy, nechýba tu nič podstatné. Pravá strana je hostiteľom HDMI 2.1, audio konektora a jedného Thunderbolt 4 konektora, na tej ľavej sa nachádza USB-A 3.2 Gen 1. Na ostatné veci nie je problém využiť rôzne redukcie.

Už klasickými prvkami je veľký sklenený touchpad, pričom klávesnica má príjemne nízky zdvih a disponuje aj tichým klikaním, čo sa v otvorenom priestore rozhodne hodí. Je aj, samozrejme, podsvietená bielymi LED diódami.

Zvuk je taktiež na špičkovej úrovni, stará sa oňho dvojica reproduktorov s technológiou Dolby Atmos, ktoré ladila spoločnosť Harman/Kardon. Batéria s kapacitou 75 Wh by mala poskytovať vyše 15-hodinovú výdrž na jedno nabitie, všetko však bude závisieť od toho, čo na notebooku bude bežať a aké náročné úlohy budú zapnuté.

O dostupnosti a cene notebooku ASUS Zenbook 14 OLED na slovenskom trhu vás budeme informovať.

Zdroj | ASUS
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.