ASUS ROG Mothership – takéto herné delo ste ešte nevideli!

ZDROJ | ASUS

ASUS počas CES 2019 v Las Vegas ukazuje viaceré novinky hlavne z oblasti hráčskych zariadení. Azda najväčší záujem však budí zariadenie s tajuplným názvom – ROG Mothership, teda Materská loď. Fanúšikovia sci-fi vedia, že materské lode vo vesmírnych ságach sú tie najlepšie a najnadupanejšie stroje v celej flotile. Je taký aj nový herný hybrid medzi ROG strojmi?

ZDROJ | ASUS

ASUS ROG Mothership je síce v zatvorenom stave notebook, no stačí jedno stlačenie a displejová časť je plne samostatná. Presne tak, ako to býva v hybridných riešeniach notebookov – všetok dôležitý hardvér je v časti s displejom.

ZDROJ | ASUS

ASUS ROG Mothership je tak hybrid, no využiť jeho potenciál v tabletovom režime možné nebude. Displej nie je dotykový. Preto príde vhod práve spodná časť notebooku, bezdrôtová klávesnica s touchpadom nezvyčajne v mieste alfanumerickej klávesnice. Táto časť sa s tabletovou časťou pripája cez 2,4 GHz sieť s nízkou latenciou. V káblovom režime je možné zapnúť aj Aura Sync RGB.

V tele novinky je osadený najnovší procesor Intel Core i9-8950HK, ktorý je rovno pretaktovaný na 4,3, resp. 4,8 GHz. Sekunduje mu 64 GB DDR4 RAM a maximálne tri 512 NVMe SSD disky. Novinkou je aj extrémne výkonná grafika 2080 Max-Q s 8 GB GDDR6 VRAM zo série NVIDIA RTX 20.

ZDROJ | ASUS

IPS displej má až 17,3 palca, Full HD rozlíšenie, 100% sRGB pokrytie, 144 Hz obnovovaciu frekvenciu a 3 ms odozvu. Samozrejmosťou je podpora NVIDIA G-Sync. Samozrejmosťou je Wi-Fi 6, Bluetooth 5.0 či niekoľko USB-C a USB 3.0 porotv. Nechýba ani HDMI port či slot na SDXC kartu. Zaujímavosťou je nový 2,5G Ethernet konektor. O zvuk sa starajú štyri 4W reproduktory. Celý notebook ASUS ROG Mothership má až 4,7 kg a rozmery 410 x 320 x 29,9 mm.

ZDROJ | ASUS

Nezvyčajný dizajn ASUS ROG Mothership vraj vznikol ešte pred dvomi rokmi na stretnutí inžinierov a dizajnérov. Cieľom dizajnu je aj lepšie chladenie náročného hardvéru. Zároveň má nový dizajn zvýšiť komfort hráčov vďaka klávesnici s možnosťou naklopenia.

Po stranách tebletovej časti sú dva 12V ventilátory, ktoré odvádzajú teplo z vnútra. Teplo z pretaktovaného procesoru a grafiky odvádza celkovo až 8 heatpipes. Aby toto delo dokázalo fungovať, potrebuje dva 280 W adaptéry!

Cenu výrobca zatiaľ nezverejnil, no na trhu by sa mal objaviť v druhom kvartáli tohto roka.

ZDROJ | ASUS

ZdrojASUS

Komentáre k článku