Reklama

Asus predstavuje luxusný netbook Lamborghini VX6

Erik Birčák

Štýlový netbook oslní snáď všetkými parametrami a je určený hlavne pre vyznávačov výkonu a luxusu. Dizajn tentokrát vychádza zo športového automobilu Lamborghini Murciélago LP640 Roadster. 12“ Eee-čko sa tak doslova oblieklo do luxusu.

ASUS Eee PC VX6 sa prezentuje v čiernej i bielej farebnej variante. Designové prvky sú tu celkom rozumne použité a z notebooku vyžaruje decentný luxus.

Celým menom ASUS-AUTOMOBILI LAMBORGHINI Eee PC VX6 je 12“ netbook, patriaci do luxusnej rady notebookov vyrábaných ASUSom v spolupráci so svetoznámou automobilovou značkou. Netbooky sa stali akýmsi fenoménom posledných dvoch rokov, a tak už nie sú brané ako lacné náhrady notebookov, ale aj ako prémiový tovar a dizajnový doplnok. VX6-ka prichádza preto v dvoch farebných prevedeniach, aby sa zapáčila čo najväčšiemu spektru zákazníkov.

Kombinácia silejšieho modelu rady Atom a druhej generácie Nvidia ION vytvorili pomerne slušné zázemie pre pozeranie HD filmov cez HDMI port, no multimediálna zábava sa bude dať užiť aj na cestách.

Nebol by to luxusný netbook, keby aj vo svojich útrobách nemal luxusné komponenty. U VX6-ky sa zišiel dvojjadrový procesor Intel Atom D525 pracujúci na 1,8 GHz spolu s druhou generáciou Nvidia ION, ktorá vďaka technológii Nvidia Optimus dokáže plynulo prepínať medzi integrovanou grafickou kartou procesora a dedikovanou (s 512 MB GDDR3 pamäťou), ktorá sa zapne v prípade prehrávania HD filmu alebo hrania hry. Kvalitného spracovania sa dočkal aj zvuk, ktorý obstaráva technológia Bang & Olufsen ICEpower. Medzi novinky vo svete komunikácie môžeme zaradiť 3 generáciu Bluetoothu či USB 3.0, chýbať nesmie ani HDMI port.

K luxusnému netbooku patrí aj luxusný hlodavec. Otázne je či sa niekomu bude chcieť k stále pomerne malému netbooku nosiť pomerne veľkú myš.

Možnosť kúpy modelu s 320 GB diskom a prítomnosť displeja s WXGA rozlíšením (1 366 x 768 b.) robí z VX6-ky príjemného spoločníka aj na cesty k čomu dopomáha aj batéria z výdržou až 5,5 hodiny. Celé zariadenie váži 1,5 kg, čo je už pomerne dosť. Takisto odporúčaná cena 15 900 Kč (cca 650 EUR) nie je najnižšia, no za luxus sa jednoducho pripláca. Pokiaľ by vám to však stále bolo málo tak ASUS s uvedením modelu VX6 uvádza aj bezdrôtovú myš WX-AUTOMOBILI LAMBORGHINI s rozlíšením 2 500 dpi, ktorá perfektne ladí s netbookom. Jej cena je však momentálne otázna.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.