Reklama

ASUS Padfone: Ďalší zásah do čierneho?

Dominik Fúsek

Spoločnosť ASUS nedávno príjemne prekvapila svet originálnym a najmä praktickým riešením – tabletom / netbookom Eee Pad Transformer. Jej zamestnanci ale zjavne prekypujú kreativitou a výrobca dnes predstavil ďalšie netradičné konštrukčné riešenie. Tetnokrát ide o spojenie high-end smartfónu s dokom, ktorý ho premení na tablet.

ASUS Padfone

Prvým, kto prišiel s nápadom umiestniť smartfón do špeciálneho doku, ktorý ho premení na tablet či dokonca netbook, bola americká Motorola Atrix 4G. Európsky trh však tradične nie je centrom záujmu tohto výrobcu a tak ju môže ASUS pokojne predbehnúť, minimálne u nás. Veľavravný názov Padfone napovedá, že sa novinka skladá z dvoch častí. Prvou je smartfón s uhlopriečkou displeja 4,3 palca, prednou webkamerou a zadným 5 Mpx fotoaparát. Plné technické špecifikácie zatiaľ nie sú známe, nakoľko výrobca ešte zvažuje niekoľko variantov. ASUS Padfone je v tejto chvíli skôr koncept, než prístroj pripravený na masový predaj.

ASUS Padfone

Čím sa ale novinka od konkurencie líši, je práve dokovacia stanica. Ide v podstate o tablet s 10,1-palcovou uhlopriečkou displeja a s priestorom pre smartfón v zadnej stene. Podľa posledných informácií nebude tablet samostatne funkčný. Po ukotvení smartfónu sa jeho batéria dobíja z tej v tablete / dokovacej stanici. Mobil v prvom rade využíva služby väčšieho displeja, ale aj kvalitnejších reproduktorov. Výrobca sľubuje plynulé prepínanie aplikácií medzi tabletom a smartfónom, čím nepriamo potvrdil prítomnosť OS Android v ešte len pripravovanej verzii Ice Cream Sandwich. Ak vás Padfone zaujal, poriadne dlho si naň počkáte. Kvôli spomínaným hardvérovým i softvérovým „problémom“ je štart Padfon-u naplánovaný až okolo Vianoc.

ASUS Padfone

Zdroj a foto: ASUS

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.