Reklama

ASUS P1: malý LED projektor slušnej kvality

Dominik Fúsek

Spoločnosť ASUS je známa skôr výrobou notebookov a PC komponentov, teraz však zasiahla aj do oblasti projektorov. Novinka s jednoduchým označením P1 ponúka drobné rozmery, no v nich viac než uspokojivý výkon.

ASUS P1

ASUS P1 je navrhnutý v jednoduchom hranatom dizajne. Radí sa medzi menšie projektory, keďže sa chváli rozmermi 113 mm x 128 mm a hrúbkou, resp. výškou len 33 mm. Hmotnosť nedosahuje ani 400 gramov. Projektor je založený na technológii LED, vďaka ktorej dosahuje svietivosť 200 lúmenov, čo síce nie je špičková, ale dostatočná hodnota. Zo vzdialenosti 0,5-2 metrov dokáže ASUS premietať obraz s uhlopriečkou 15 až 200 palcov a HD rozlíšením 1 280 x 800 bodov. Životnosť lampy je až 30 000 hodín, v prepočte až 10 rokov pri každodennom 8-hodinovom premietaní.

ASUS P1

Pé-jednotka je napájaná zo siete, pričom napájací konektor aj adaptér sú zhodné s riešeniami, ktoré ASUS používa vo svojich notebookoch. Na cesty si tak stačí pribaliť len jednu nabíjačku. LED technológia dosahuje aj výraznú úsporu energie, projektor spotrebuje asi 50 W. Čo sa týka vstupov a výstupov, prítomný je VGA a USB 2.0 konektor. Žiaľ, HDMI chýba. Projektor je Plug&Play, nevyžaduje teda inštaláciu a funguje hneď po pripojení. Poteší prítomnosť čítačky SD kariet, ktorá by mala prehrať aj Full HD video. O jeho ozvučenie sa postará dvojica 2 W reproduktorov. Ako už sa u taiwanskej spoločnosti stalo zvykom, cenu ani dostupnosť pri predstavení neoznámila. ASUS P1 však môžeme očakávať aj na našom trhu.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.