Reklama

Asus notebooky s NVIDIA Optimus: lepšia výdrž a správny grafický výkon

Roman Calík

Asus vo svojich najnovších multimediálnych notebookoch radu N, tenkých a ľahkých notebookoch radu U/UL či v univerzálnych modeloch radu K, ponúkne novú technológiu NVIDIA Optimus, ktorá inteligentne monitoruje aplikácie a zabezpečuje správny grafický výkon pre vykonanie požadovanej úlohy.

Asus UL50Vf

Asus UL50Vf

Asus sa počas uvedenia novej technológie NVIDIA Optimus pochválil, že i jeho najnovšie notebooky radu N, U/UL či K, budú úspornejšie a ponúknu vhodný grafický výkon, čo oceníte najmä pri prezeraní HD videí alebo hraní počítačových hier. Technológia NVIDIA Optimus totiž dokáže inteligentne pracovať na pozadí, pričom nepretržite monitoruje všetky spustené programy vášho počítača. Automaticky potom vie prepínať mezi samostatnou grafickou kartou a integrovaným grafickým jadrom tak, aby bol grafický výkon alebo naopak úspora energie počítača čo najvyššia. Inak povedané, táto technológia prispôsobuje výkon počítača konkrétnej úlohe (pričom využíva výkon grafickej karty a integrovaného grafického jadra), čím predlžuje výdrž na batérie.

Asus N61Jv

Asus N61Jv

NVIDIA Optimus štartuje

Technológia Optimus teda vie automaticky prepínať grafiky bez akejkoľvek potreby reštartovania počítača či nutnosti vypnutia vybraných aplikácií. Samostatná grafická karta je zapojená napríklad v hrách alebo v multimediálnych aplikáciách (napr. už spomenuté sledovanie videa), pričom integrované grafické jadro sa dostane k slovu pri čítaní e-mailov alebo vašich dokumentov. Prechod medzi samostatnou grafickou kartou a integrovaným jadrom je úplne plynulý a nevyžaduje akýkoľvek váš zásah. Keďže NVIDIA Optimus zvyšuje grafický výkon a zároveň ponúka úsporu energie, nemusíte sa už rozhodovať medzi notebookom s kvalitnou grafikou a slabšou výdržou, alebo notebookom s nižším grafickým výkonom a dlhšou výdržou batérie. Stačí proste na notebooku hľadať nálepku NVIDIA Optimus a máte „zarobené“.

NVIDIA Optimus

Notebooky Asus s technológiou NVIDIA Optimus, ktoré budú čoskoro dostupné: Asus UL50Vf, Asus U30Jc, Asus N61Jv, N71Jv a N82Jv.

Asus U30Jc

Asus U30Jc

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.