Reklama

ASUS nám v Prahe ukázal viac, ako len Zenbook S 13 OLED

Richard Pliešovský

Tento týždeň uvidel (nielen) technologický svet nový notebook od ASUSU. Áno, ide o nadupanú mašinku tenkú ako žiletka, Zenbook S 13 OLED.

My sme ju držali v predstihu v rukách práve na podujatí ZenOffice Event ešte pred oficiálnym predstavením. Spoločnosť nám tiež ukázala, ako funguje ASUS service a prečo je prínosom pre majiteľov zariadení tejto značky.

Na akcii sme si mohli pozrieť, ale i podržať v ruke viacero ASUS zariadení. Keď sme ich videli takto pokope, uvedomili sme si, aký je ASUS všestranný. Nie je to len jedna z X spoločností vyrábajúca notebooky. V ich portfóliu nájdete kvalitné základné dosky, osobné počítače, tablety monitory, grafické karty, routre či mobilné telefóny. Mnohých možno prekvapí, že firma bola založená pomerne nedávno, v roku 1989.

Obsah pokračuje pod reklamou

Čo je PickUp and Return?

Bezstarostný servis znie ako oxymoron, ale v prípade ASUS-u musíme uznať, že je to naozaj tak. Všetko si dokážete vybaviť z pohodlia domova. Servis objednáte niekoľkými klikmi na vašom počítači alebo smartfóne, nemusíte nikam chodiť, dokonca ani telefonovať. Služba Pick up and Return pošle kuriéra, ten prevezme zariadenie a po opravení vráti späť k vám do rúk. Vy neplatíte ani cent, ASUS hradí všetky náklady na dopravu. Netrvá to pritom vôbec dlho. ASUS uvádza, že až 90 % záručných opráv je vybavených do 5 pracovných dní, ak má servis skladom potrebné diely.

Čerešničkou na torte je, že si môžete on-line pozrieť, v akom štádiu sa nachádza oprava vášho zariadenia. Stačí kliknúť na Skontrolovať stav opravy v spodnej časti stránky www.asus.com/sk/, alebo načítaním QR kódu na vašom smartfóne.

ASUS ponúka PickUp and Return ako službu nad rámec klasického objednávania opráv u predajcu, kde bol výrobok zakúpený. Ide o vyzdvihnutie výrobku kuriérskou spoločnosťou u zákazníka a návrat výrobku po oprave rovnakou cestou k zákazníkovi. Zákazník v tomto prípade nemusí vôbec oslovovať predajcu.

Služba PickUp and Return je určená pre notebooky, smartfóny, tablety, LCD monitory, All-in-One počítače a desktopy od spoločnosti ASUS zakúpené na Slovensku a v Čechách. Sériové číslo zadané do formulára je ihneď overené pre možnosť objednania opravy formou PickUp and Return.

Ak produkt nespadá pod tie, pre ktoré je možné takto objednať opravu, potom je objednávajúci upozornený, že je potrebné pre objednanie opravy kontaktovať predajcu.

Reklamáciu je možné objednať pomocou formulára na stránke www.asus.com/sk pod položkou Reklamácie a opravy, priamym odkazom na https://rma.asus-europe.eu/cz, alebo naskenovaním QR kódu.

Samozrejme, ASUS poskytuje nielen záručnú, ale i pozáručnú opravu, tá je možná v autorizovanom servise ASUS. Výrobca myslí aj na situáciu, keď sa vám napríklad rozbije displej na zariadení, ktoré je v záruke. V tomto prípade si za opravu síce zaplatíte sami, ale po uhradení servisu sa vám obnovuje záruka na celý produkt.

Pozrite si

ASUS Zenbook S 13 OLED – ideálny notebook na cesty schovávajúci nejeden tromf

V každom prípade, ak máte zariadenie od ASUS, poznačte si toto číslo: +421 232 162 621, je určené na podporu pre koncových používateľov.

ASUS Zenbook S 13

Obsah pokračuje pod reklamou

ASUS Zenbook S 13 nám predstavil produktový a technický špecialista Jiří Jelínek. Novinka ohuruje kompaktnými rozmermi, hmotnosťou 1 kg a hrúbkou na úrovni smartfónu, teda 1 cm. OLED displej a dlhá výdrž robia z tohto zariadenia skvelého parťáka na cestách, ale i doma.

Po otvorení na vás vykukne 13,3″ displej, klávesnica a touchpad. Displej má 2,8K rozlíšenie (2 880 x 1 800 px), pomer strán 16:10 a 60 Hz obnovovaciu frekvenciu. Maximálny jas je do 550 nitov. Klávesnica má príjemne nízky 1,1 mm zdvih, nechýba jej biele podsvietenie, ktoré je rovnomerné a dá sa regulovať v troch stupňoch. Pod ňou sa nachádza priestranný touchpad ErgoSense.

Displej má úzke rámiky, ale našlo sa v ňom miesto pre FHD kameru umožňujúcu prihlásenie cez Windows Hello. Je až neuveriteľné, čo všetko výrobca dokázal zmestiť do takéhoto kompaktného tela notebooku. Posúďte sami.

Čo sa týka výkonu, ASUS do notebooku integroval 13. generáciu procesorov Intel. V redakcii sme mali na testovanie verziu s procesorom Intel Core i7-1355U spárovanom so 16 GB LPDDR5 RAM a 1 TB SSD pamäťou. Grafickú stránku zaobstarávala integrovaná grafická karta Intel Iris Xe.

V malom tele sa našiel priestor aj na pomerne slušnú konektorovú výbavu. Na pravej strana sa nachádza dvojica USB-C konektorov kombinovaných s Thunderbolt 4 a HDMI typu 2.1. Na ľavej strane nájdete 3,5 mm audio konektor a tiež USB-A typu 3.2 Gen 2.

ASUS Zenbook S 13 OLED je k dispozícii v dvoch farbách, a to Basalt Gray a Ponder Blue. Koľko vás vyjde tento ultrakompaktný model? Verzia s Intel Core i5 stojí 1 299 eur, za Core i7 zaplatíte 1 499 eur.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.