Reklama

Asus N82J: hliníkový multimediálny 14-palec

Roman Calík

Portfólio notebookov Asus je poriadne bohaté a opäť má nový prírastok. Asus totiž ponúkne nový 14-palcový multimediálny book s výbavou aj pre náročnejších.

Asus N82J

Rad notebookov N má nový prírastok – N82J. Tak ako aj pri ostatných modeloch tejto série, i tu sa Asus zameral okrem dizajnu s hliníkovým povrchom i na multimediálny výkon. Do malého 2,3 kg tela so 14“ displejom s LED podsvietením a rozlíšením 1366×768 dokáže umiestniť najnovšie procesory Intel Core i3-350M až i7-720QM (závisí od vašej konfigurácie), až 640 GB harddisk či grafickú kartu NVIDIA GeForce GT335M s 1 GB DDR3 VRAM. Nechýba ani možnosť zvoliť si 8 GB pamäť RAM. Taktiež je dobré vedieť, že sa môžete spoľahnúť aj na efektívnejšiu spotrebu a teda väčšiu výdrž batérie, keďže je prítomná i technológia Super Hybrid Engine a NVIDIA Optimus. Oceniť treba najmä novinku NVIDIA Optimus, ktorá vám pri náročnejších aplikáciách (napr. hry, videá…) zapne grafickú kartu, a pri nenáročných úlohách si počítač vystačí s integrovanou grafikou.

Asus N82J

Nová je i podpora USB 3.0, čo je cca. 10-krát rýchlejší štandard, v porovnaní so súčasným USB 2.0. Dokonca si môžete zvoliť aj Blu-ray mechaniku. A aby toho nebolo málo, výrobca vylepšil aj zvuk, keďže použil technológiu ASUS SonicMaster. Vďaka nej sú zväčšené komory reproduktorov Altec Lansing, vylepšený zosilovač či softvérovo spracovávané zvukové výstupy. Taktiež je prítomný balíček ASUS Video Magic, s ktorým si môžete okrem iného upscalovať DVD obsah na 1080p.

Asus N82J

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.