Reklama

ASUS ML2x9H: IPS-LED monitory pre náročnejších

Dominik Fúsek

Trh IT sa stále vyvíja a napríklad také LED monitory už dnes nikoho nenadchnú. Do popredia sa tak dostáva ich vylepšená verzia IPS-LED, ktorá sa už udomácnila na trhu televízorov (Toshiba REGZA Z2 series: IPS-LED s dvojjadrovým procesorom) a prichádza dobyť segment počítačových monitorov.

ASUS ML2x9H

Nový rad IPS-LED monitorov od ASUSu zahŕňa tri modely – konkrétne 22-palcový ML229H, 23“ ML239H a 24“ ML249H. Napriek rozdielnej uhlopriečke sa novinky vo väčšine parametrov zhodujú. Zhodné je Full HD (1 920 x 1 080 b.) rozlíšenie, dynamický ASUS Smart kontrast 50 000 000:1 a jas 250 cd/m2. Použitá technológia IPS-LED dosahuje pozorovacie uhly až 178° horizontálne i vertikálne, ako aj nižší odber energie, v absolútnom vyjadrení 37-40 W v závislosti od konkrétneho modelu.

ASUS ML2x9H

Novinky iste zaujmú aj dizajnom, konkrétne tenkým telom (21-22 mm) a kruhovým podstavcom. Poctivým riešením ekologických a ekonomických otázok je známy skôr kórejský výrobca (Super LED monitory od LG: nové, krajšie, úspornejšie), ukradnuté ale nie sú ani ASUSu. Okrem spomínanej zníženej spotreby sa novinky pýšia aj čistejším výrobným postupom bez použitia ortuti a so zníženými emisiami C02, ako aj eko – módom, ktorý údajne ušetrí až 55 % elektriny. Zaujímavosťou je, že odozva najväčšieho modelu je 8 ms oproti 5 ms menších. Počítač či iné zariadenie k monitorom pripojíte cez HDMI, D-Sub a DVI konektory (viac v prehľade Čo a ako pripojiť k počítaču? (1. časť)). Cenu ani údaje o dostupnosti žiaľ nepoznáme.

ASUS ML2x9H

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.