Reklama

Asus má úžasný herný desktop, v turbo režime sa dokonca transformuje!

Drahomír Piok

Zabudnite na bežné hliníkové či plechové skrine pre PC. Asus má niečo špeciálne.  Séria Republic of Gamers bude mať nový prírastok. Špeciálne tlačidlo Turbo Gear, zmení nie len frekvenciu procesora, ale fyzicky zmení vlastnosti PC. Ako? Čítajte ďalej.

Asus ROG Tytan

Na  výstave Computex odhalil Asus limitovanú sériu desktopu Republic of Gamers, ktorá sa transformuje. Asus ROG Tytan obsahuje druhú generáciu procesorov Intel Core i7 CPU s pretaktovaním na 3,8 GHz, 4,0 GHz alebo až 4,2 GHz. Grafickú kartu zastupuje NVIDIA GeForce GTX 690. K dispozícií je 16 GB alebo 32 GB DDR3 RAM a 128 GB SSD v RAID0. Zvuk zastrešuje špičková karta Asus Xonar DX.

Väčšína komponentov je kompletne chladená kvapalinou. Špeciálne na tomto počítači však nie je vynikajúca hardvérová výbava. Tlačidlo Turbo Gear počítač nataktuje a roztvorí PC skriňu na oboch stranách a vzadu, kde sa objaví spolu až osem ďalších ventilátorov. Naozaj zaujímavý koncept, ktorý je oku skôr lahodiaci ako praktický. Transformovanie počítačov sa Asusu asi veľmi zapáčilo. Každopádne chválime originalitú a nápad, vynikajúce. Ako celý koncept jednoducho funguje si pozrite na videu.

Foto: Kotaku

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.