Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

ASUS Fonepad 7 a 8 prinášajú 64-bitové procesory Intel Atom

ASUS Fonepad 7 a 8 prinášajú 64-bitové procesory Intel Atom
Marek Šimunek
ASUS Fonepad 7 a 8 prinášajú 64-bitové procesory Intel Atom

ASUS sa na výstavu Computex 2014 pekne pripravil. Okrem nových tabletov a konkurenta pre Lenovo Yoga predstavil aj novinky medzi Fonepad. Tešiť sa tak budeme môcť na dve novinky v podobe sedem a osem palcového modelu.

ASUS Fonepad

Obe novinky zdielajú podobné špecifikácie, pričom základným rozdielom je samozrejme veľkosť displeja. Kým ASUS Fonepad 7 (FE375CG) ponúkne 7“ displej, jeho súrodenec Fonepad 8 (FE380CG) ponúkne presne o jeden palec uhlopriečky viac. Obe zariadenia pritom ponúknu rovnaké rozlíšenie 1 280 x 800 pixlov, takže ak chcete jemnejší displej bude Fonepad 7 lepšou voľbou.

ASUS Fonepad 7

ASUS Fonepad 7

PREČÍTAJTE SI
Nepáči sa vám Lenovo Yoga? Prichádza ASUS Transformer Book Flip
Asus má nový 8“ MeMO Pad s 64-bitovým Atomom!

Samozrejme hlavným ťahákom bude podľa ASUSu procesor. Nové Fonepady totiž budú disponovať novým 64-bitovým štvorjadrovým procesorom Intel Atom Z3560, ktorý bude mať takt 1,8 GHz. Ten by mal okrem vyššieho výkonu priniesť aj vyššiu efektivitu, takže by mali nové Fonepady zaujať aj lepšou výdržou na jedno nabitie.  ASUS udáva 10 hodín, či tomu tak je aj v skutočnosti ukáže až ostrý test.

ASUS Fonepad 7

ASUS Fonepad 7

Integrovaná pamäť má podľa verzie v oboch prípadoch 8/16 GB a operačná pamäť má veľkosť 1 GB. Obe novinky pobežia samozrejme na najnovšom Androide, ktorý bude skrytý pod prostredím ASUS Zen. Okrem pripojenia pomocou Wi-Fi disponujú novinky aj podporou pre 3G siete, pričom model Fonepad 8 zvládne aj dve SIM karty naraz.

ASUS Fonepad 8

ASUS Fonepad 8

Čo sa týka fotoaparátov, tak okrem hlavného 5 Mpx fotoaparátu budú oba nové Fonepady vybavené aj 2 Mpx webkamerou. Bohužiaľ ASUS neuviedol ani cenu a ani predpokladanú dostupnosť nových modelov na našom trhu.

ASUS Fonepad 8

Foto: ASUS