Reklama

Asus Eee PC T101MT: mutlidotykáč s dobrou výbavou a cenou

Števo Porubský

Na našom trhu sa čoskoro objaví nový multidotykový tablet spoločnosti Asus, ktorý zaujme nielen cenou, ale aj výbavou. Novinka ponúkne plne dotykový 10,1-palcový LCD displej s funkciou mutlitouch, Intel Atom procesor a dostatočnú výdrž.

 Asus Eee PC T101MT

Model Eee PC T101MT je málokomu známy. Výrobca túto novinku v tichosti predstavil ešte začiatkom roka na výstave CES v Las Vegas, kde bol zatienený inými novinkami. Pritom sa jedná o zaujímavú kombináciu dostatočného výkonu netbooku a tabletu v jednom. Rozmery mierne „pokulhávajú“ pri predstave tabletu, no ani objem 264 x 181,4 x 31 mm pri hmotnosti 1,3 kg nie je nič hrozné. Škoda len malého displeja, ktorý je síce plne dotykový a ponúka funkciu multitouch, rozlíšenie 1 024 x 600 b., no jeho fyzická uhlopriečka je len 10,1 palca. 12 palcov by potešilo určite viac. Vďaka riešeniu možného otáčania displeja však Eee PC T101MT môžete použiť aj ako elektronickú knihu (po výške) alebo praktický grafický tablet (po šírke).

 Asus Eee PC T101MT

Srdcom novinky je jednojadrový procesor Intel Atom N450 s taktom 1,66 GHz, ktorému pomáha 2 GB DDR2 RAM pamäť. Táto kombinácia by mala postačovať pre OS Windows 7 Home Premium. Ten je predinštalovaný na pevnom disku s kapacitou 320 GB, pričom môžete využiť aj 500 GB online priestoru na serveroch výrobcu. Na internet sa pripojíte nielen cez klasický ethernet (LAN), ale aj pomocou Wi-Fi modulu do WLAN sietí. Nechýba ani Bluetooth, VGA web kamera, stereo reproduktory, mikrofón, VGA konektor, 3x USB či čítačka SD kariet. V balení nájdete aj stylus, ktorý však bez problémov môžete nahradiť vašimi prstami. Aj text napísaný nimi by mal počítač vedieť rozoznať. Cena nového Eee PC je približne 470 € a na pultoch sa objaví v bielej alebo čiernej farbe.

Asus Eee PC T101MT

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.