Reklama

Asus Eee PC Seashell Karim Rashid Collection (1008P): štýl nezaprie

Števo Porubský

Hoci je model Eee PC 1008P už nejaký ten čas známy, na našom trhu po ňom nebolo ani chýru ani slychu. Asus však nedávno túto extrémne štýlovú novinku uviedol aj na náš a český trh za zaujímavú cenu.

 Asus Eee PC Seashell Karim Rashid Collection (1008P)

Pod komplikovaným názvom Eee PC Seashell Karim Rashid Collection (1008P) sa ukrýva štýlový netbook v dvoch farebných variantoch, ktorý zaujme už na prvý pohľad. Asus sa pochválil, že povrch novinky je vytvorený kombináciou gumového náteru, technológiou IMR (In Mold Roller) a kovových materiálov, čo vraj vytvorilo zaujímavý výsledok s názvom Digi-Wave. Ten je zároveň jedným z mála prístrojov na trhu, na ktorom by nemali byť viditeľné odtlačky prstov. Sýto ružový model je zaujímavý aj tým, že lesklý kov tvorí spodnú časť veka displeja a „vlny“ sú z priesvitného materiálu. Výsledný efekt je veľmi podarený.

 Asus Eee PC Seashell Karim Rashid Collection (1008P)

Výbava nesklame

Novinka na našom trhu disponuje klasickou kombináciou výbavy pre netbooky. Ide teda o 10,1-palcový displej (1 024 x 600 px) s LED podsvietením, Intel Atom N450 procesor s taktom 1,6 GHz a 1 GB RAM. Samozrejmosťou, okrem 250 GB disku, je aj 500 GB online priestor, Wi-Fi, Bluetooth 2.1, 1,3 Mpx web kamera, čítačka SD kariet či audio konektor. Škoda len dvojice USB konektorov. Nechýba Super Hybrid Engine, technológia Asusu, vďaka ktorej by mal model Eee PC vydržať až 6 hodín práce. Novinkou je aj „druhý“ operačný systém Express Gate, ktorý umožňuje prezerať web, „skypovať“, pozerať multimediálny obsah, hrať online hry atď. bez nutnosti načítania OS Windows 7. A to najlepšie na záver? Novinka s rozmermi 262 x 180 x 26,2 mm má hmotnosť len 1,15 kg a cenu 390,00 €.  

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.