Reklama

Asus Eee PC 1215N: Konečne výkonný netbook?

Marek Šimunek

Malé notebooky, ktoré si osvojili názov netbooky, sú stále obľúbenejšie. Najnovším prírastkom je Asus Eee PC 1215N, ktorý je však niečo viac ako netbook. Jeho rozmery ho síce radia do tejto kategórie, ale výkonný procesor a dvojica grafických kariet mu dáva náskok oproti konkurencii.

 

Asus Eee PC 1215N

 

Asus Eee 1215N je elegantný 12“ netbook so širokouhlým displejom a pomerom strán 16:9. Jeho displej má rozlíšenie 1 366 x 768 bodov a je podsvietený pomocou technológie LED. Čo však tento malý notebook robí výnimočným je v prvom rade jeho procesor. V prípade Eee 1215N nie je použitý obvyklý procesor Intel Atom 1,6 GHz ale jeho výkonnejší variant Intel  Dual-Core Atom D525 s taktom 1,8 GHz. Druhá výnimočnosť tohto malého čierneho krásavca spočíva v prítomnosti dvoch grafických kariet. Základnou je integrovaná grafická karta, ktorá je doplnená na netbook výkonnou grafickou kartou nVidia ION druhej generácie. O plynulé prepínanie grafických kariet sa stará technológia nVidia Optimus.

Asus Eee PC 1215N

Záujemcovia budú mať na výber z dvoch pevných diskov o kapacite 250 GB alebo 320 GB, ktoré budú doplnené o 500 GB internetového priestoru ASUS WebStorage. Ani v ostatných parametroch Asus Eee 1215N nesklame. Okrem integrovanej webkamery ponúkne čítačku SD kariet, aj W-Fi b/g/n modul alebo Bluetooth 3.0, či dokonca integráciu dvoch USB 3.0 portov. Najnovší prírastok do rodiny Eee netbookov tiež umožní nabíjanie zariadení cez USB aj keď je počítač vypnutý. Vďaka výkonnejšej grafickej karte sa nebudete musieť obávať ani Full HD videa, ktoré si na externom zariadení pozriete vďaka HDMI portu, ktorý dopĺňa už štandardný VGA port. Dostupnosť ani predajnú cenu spoločnosť ASUS vo svojej tlačovej správe neuviedla.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.