Reklama

Asus Eee Pad Transformer v rukách sexi modelky

Roman Calík

Je to tablet, alebo netbook? Nový Asus s príznačným označením Eee Pad Transformer sa ukáže v plnej kráse už za pár dní v rukách sexi modelky na titulke časopisu BCMOBIL & TECHBOX. Pozrite sa na naše prvé dojmy.

Asus Eee Pad Transformer - BCMOBIL & TECHBOX

Ako jedna z prvých redakcií na Slovensku sme mali možnosť vyskúšať si nový Asus Eee Pad Transformer. Boomu tabletov sa nechce vyhnúť ani Asus, avšak ako uviedol v rozhovore pre BCMOBIL & TECHBOX Ferdinand Rezník, riaditeľ ASUS COMPUTER Slovensko – „Kým nebude tablet bližšie k notebooku alebo smartfónu, ľudia o tablety nebudú mať záujem.“ Žeby bol práve Transformer tým správnym produktom?

JEDNO TELO, JEDNA DUŠA

Niečo na tom pravdy bude, totiž nový Transformer ukazuje smer, ktorým sa možno inšpirujú viacerí výrobcovia. Keď som Asus Eee Pad Transformer držal v ruke spolu s pripojiteľnou klávesnicou, každý tipoval, že mám nový a na pohľad veľmi vydarený netbook. O to zaujímavejšie bolo sledovať údiv známych, keď som zrazu „netbook“ ovládal pomocou dotykového displeja a ešte väčší, keď som displej oddelil od klávesnice! Humorné situácie vystriedalo uznanie nad vynikajúcim riešením kombinácie tenkého tabletu a prídavnej klávesnice. Spracovanie je naozaj špičkové, pevné a prekvapilo i nás v redakcii. Na netbook zabudnite…

Asus Eee Pad Transformer - BCMOBIL & TECHBOX

… aj keď, v Transformeri nenájdete štandardne operačný systém Windows, ako vo väčšine netbookov. Je to predsalen tablet s pripojiteľnou klávesnicou, kde si naplno užijete výhody najnovšieho OS Android 3.0. Verte mi, že v menu Android budete ako doma a potešia vás najmä bohaté možnosti prispôsobenia hlavnej obrazovky. Displej má až 10,1-palcov, ide o špičkový IPS panel s rozlíšením 1280×800 bodov. Čo viac si priať? Tak napríklad dvojjadrový procesor? Máte ho mať – NVIDIA Tegra 2 s taktom 1 GHz a 1 GB pamäťou RAM. Pripojenie Wi-Fi je samozrejmosťou, nechýbajú ani USB porty, mini HDMI či čítačky pamäťových kariet.

TOP RECENZIA V BCMOBIL & TECHBOX 5-6/2011

Ale nepredbiehajme, počkajte si na nový BCMOBIL & TECHBOX 5-6/2011, ktorý sa dostane do vašich stánkov už od magického 13. mája 2011 a prečítajte si test tabletu, ktorý zarmúti mnohých konkurentov. Potešil i našu modelku, totiž tím pod vedením špičkového fotografa Petra Frola pripravil pre náš časopis, v spolupráci so slovenským zastúpením ASUS a našou redakciou, exkluzívne fotografie Transformera.

Asus Eee Pad Transformer

Pozrite si aj priloženú bohatú fotogalériu Asus Eee Pad Transformer. Páči sa vám?

Foto: Asus, Peter Frolo, BCMOBIL & TECHBOX

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.