Reklama

ASUS Eee Pad Slider čoskoro v predaji. Tešíte sa?

Dominik Fúsek

Keď taiwanský výrobca ASUS v januári predstavil štvoricu zaujímavých tabletov, vzbudil v IT oblasti všeobecný rozruch. Potom ale nasledovalo dlhé čakanie a v súčasnosti je na trhu ešte len jeden model. Bestseller Transformer bude čoskoro doplnený Slider-om, minimálne na americkom trhu. Pri tejto príležitosti výrobca konečne zverejnil jeho finálne špecifikácie.

ASUS Eee Pad Slider

V zámorí sa totiž štart predaja očakáva už budúci mesiac, následne by sa novinka mala dostať aj k nám. Pokiaľ ste o Slideri ešte nepočuli, vedzte, že ide v podstate o Transformer s odlišnou konštrukciou. QWERTY klávesnica v tomto prípade nie je vyhotovená ako odnímateľný dok, ale ako integrovaná výsuvná. To má za následok vyššiu hmotnosť (960 g) a kratšiu výdrž batérie (stále vynikajúcich 8 hodín), keďže Slider má „iba“ jednu batériu. Zariadenie je určené ľuďom, ktorí chcú na tablete aj pracovať a klávesnicu potrebujú nepretržite. Určenie prístroja podčiarkuje aj neobmedzené MyCloud úložisko či predinštalovaný editor dokumentov Polaris Office.

ASUS Eee Pad Slider

V ostatnom sú si oba tablety veľmi podobné. Aj Slider využíva 10,1“ displej s rozlíšením 1 280 x 800 bodov, LED diódami podsvietený IPS panel dokáže snímať až 10 prstov naraz. Kryciemu sklíčku Gorilla Glass nevadia ani pokusy o poškriabanie. OS Android 3.1 Honeycomb je doplnený nadstavbou ASUS Launcher, výrobca už pilne pracuje na optimalizácii verzie 3.2. Čo sa týka hardvéru, stará známa Nvidia Tegra 2 je doplnená veľkorysým gigabajtom operačnej pamäte a úložiskom s kapacitou 16/32 GB. Na tele nájdeme dva fotoaparáty (1,2 Mpx predný, 5 Mpx zadný), plnohodnotný USB a miniHDMI, vďaka audio technológii Supreme Premium Sound si na svoje prídu aj fanúšikovia hudby. Nechýba GPS, Bluetooth ani Wi-Fi, v budúcnosti očakávame aj model s 3G konektivitou. K dispozícii bude hnedé a biele vyhotovenie, na informácie o dostupnosti a cene u nás čakáme.

ASUS Eee Pad Slider

Zdroj a foto: ASUS

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.