Reklama

ASUS Eee Pad EP101TC, EP121, Eee Tablet: Computex nádielka

Marek Šimunek

Už v priebehu prvých mesiacov tohto roka sa na internete objavili informácie o tom, že sa spoločnosť ASUS chystá predstaviť vlastný tablet. Tieto informácie boli potvrdené na svetovom veľtrhu Computex 2010, kde ASUS predstavil tri nové tablety Eee Pad EP101TC a Eee Pad EP121 s 10″ a 12 “ displejom a Eee Tablet s 8″ monochromatickým displejom.

Asus Eee Pad EP121

ASUS Eee Pad EP121 je malý 12″ tablet, ktorý je poháňaný procesorom Intel CULV Core 2 Duo a operačným systémom Microsoft Windows 7 Home Premium. V zariadení nájdeme aj USB port alebo integrovanú webkameru. Podľa údajov výrobcu by mala integrovaná batéria udržať Eee Pad EP121 pri živote 10 hodín. Pre zadávanie textu bude slúžiť malá virtuálna klávesnica. ASUS však pre tento model vyvíja aj dokovaciu stanicu, ktorá by mala mať v sebe integrovanú hardvérovú klávesnicu a tak jednoducho a rýchlo premení Eee Pad na ultraprenosný netbook. Nový Eee Pad EP121 sa však na trhu pravdepodobne objaví až v prvej polovici roka 2011 za predpokladanú cenu 499 USD (405,46 €).

Asus Eee Pad EP110TC

Druhým predstaveným tabletom je ASUS Eee Pad EP101TC. Na rozdiel od modelu EP121 ponúka menší 10″ displej a operačný systém Microsoft Windows Embedded Compact 7. Užívatelia si budú môcť jednoducho uložiť svoje obľúbené aplikácie na pracovnú plochu, vďaka upravenému užívateľskému prostrediu, prispôsobenému pre ovládanie dotykom. Eee Pad EP101TC bude podporovať aj technológie ako DNLA, Silverlight alebo internetový prehliadač založený na IE 7. Jeho šírka dosahuje úctyhodných 12,2 mm a váha 675 g. Rovnako ako model EP121 sa Eee Pad EP110TC objaví na trhu až v prvej polovici roka 2011 za predpokladanú cenu 399 USD (324,21 €).

Asus Eee Tablet

Okrem týchto dvoch zariadení predstavila spoločnosť ASUS aj Eee Tablet, ktorý by mal byť najmä digitálnym zápisníkom. Jeho 8″ monochromatický displej disponuje vysokou hodnotou hustoty obrazových bodov až 2 450 DPI. Aj napriek tomu, že sa Eee Tablet dizajnovo veľmi podobá predstaveným Eee Padom, jeho úloha bude mierne odlišná. Primárne by mal slúžiť ako zápisník poznámok alebo čítačka elektronických kníh. Študentom príde vhod aj integrovaná 2 MPx kamera, pomocou ktorej si budú môcť odfotiť skriptá a perom ich doplniť o svoje poznámky. Lokálne Eee Tablet pripojíte najmä vďaka Wi-Fi alebo USB. Displej ponúkne 64 odtieňov šedi a nebude mať vlastné podsvietenie. ASUS Eee Tablet by sa mal na trh dostať v septembri tohto roku, za predpokladanú cenu 299 USD (242,95 €).

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.