Reklama

ASUS Chromebook CX9 kombinuje prémiovú výbavu s „vojenskou“ odolnosťou

Zdroj | ASUS
Stanislav Vinc
Zdroj | ASUS
Zdroj | ASUS

Spočiatku lacné a hardvérovo pomerne poddimenzované Chromebooky sa postupne menia na skutočne zaujímavú kategóriu prenosných počítačov. Dokazuje to aj nový ASUS Chromebook CX9, ktorý disponuje 11. generáciou procesorov Intel Core, ako aj vojenskou certifikáciou odolnosti.

Pri zmienke štandardu MIL-STD 810H armády Spojených štátov v súvislosti s elektronikou by si človek mohol predstaviť veľké, ťažké a škaredé zariadenie. V prípade novinky ASUS Chromebook CX9 je však opak pravdou. Ide o elegantný, kompaktný a po hardvérovej stránke prekvapivo dobre vybavený notebook.

Šasi notebooku je vyrobené zo zliatiny horčíka, v najhrubšom bode má len 16 milimetrov a váži len niečo okolo 1 kilogramu. Po stranách však aj napriek tomu ponúka najnovší port Thunderbolt 3, ako aj HDMI a štandardný USB port.

Zdroj | ASUS

Operačný systém Chrome OS bude v tomto prípade poháňať 11. generácia procesorov Intel Core až do modelu Core i7, ktorej súčasťou je aj najnovšia generácia integrovanej grafiky Intel Iris Xe a bezdrôtový modem s podporou Wi-Fi 6 sietí.

Pozrite si

ZenBook Duo – ASUS pokračuje v tradícii duálneho displeja

Aj napriek tomuto hardvéru ide primárne o notebook na prácu. ASUS preto tentokrát siahol po matnej Full HD obrazovke NanoEdge s uhlopriečkou 14“ a pomerne tenkými rámčekmi okolo nej. Biznis zákazníkov zas poteší integrovaným zabezpečením Titan C, ktorý sa stará o bezpečnú úschovu citlivých informácií, hesiel a šifrovacích kľúčov.

Zdroj | ASUS

Operačný systém, pri ktorom ASUS sľubuje automatické pravidelné aktualizácie v cykle šiestich týždňov, bude možné odomykať aj bez rizikového zadávania hesla pomocou odtlačku prsta alebo vstavanej webkamery. Výrobca však nezabudol ani na zábavu, notebook preto vybavil stereo reproduktormi s certifikáciou kvality od spoločnosti Harman Kardon.

Pozrite si

ASUS ZenBook 14 (UX425E) je drobný pracant plný prekvapení

ASUS v súvislosti s vyššie spomínaným vojenským štandardom bližšie nešpecifikuje, voči akým podmienkam má byť vlastne nový Chromebook odolný. Zvyčajne je to však odolnosť voči extrémnym podmienkam, menším pádom, prachu či poliatiu a ošpliechaniu vodou.

Nový Chromebook CX9 dorazí do predaja spolu s novými modelmi Chromebook Flip CX5 a C536 niekedy v priebehu prvého kvartálu tohto roka. Ich ceny zatiaľ nepoznáme a rovnako je v tejto chvíli otázna aj ich dostupnosť na našom trhu.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.