Reklama

ASUS chce konkurovať Microsoftu a jeho radu Surface! Predstavil vlastnú novinku

Zdroj | ASUS
Michal Sobek
Zdroj | ASUS
Zdroj | ASUS

Spoločnosť ASUS predstavila prvú novinku do nového segmentu notebookov s odnímateľnou klávesnicou, ktorej doteraz vládol Microsoft s jeho sériou Surface. ASUS Vivobook 13 Slate OLED má ale tiež čo ponúknuť.

Pozrite si

Microsoft Surface Pro 8 dostáva nový hardvér, 120 Hz displej a Thunderbolt 4

Obdivuhodný OLED panel

Zariadenie je teda typu 2v1, takže kombinuje dotykový displej s odnímateľnou klávesnicou. ASUS v portfóliu typ takéhoto zariadenia doteraz nemal. Rozmery tabletovej časti sú 309,9 x 190 x 7,9 mm a hmotnosť 785 gramov.

Vpredu sa nachádza 13,3-palcový OLED displej s certifikáciou Dolby Vision. Ide o kvalitný panel, ktorý je schopný zobraziť až 1,07 miliardy farieb a vyznačuje sa vysokým kontrastom 1 000 000 : 1.

Ďalej sa pýši 100-percentným pokrytím farebného spektra DCI-P3 a technológiou DisplayHDR True Black 500 pre dokonalé zobrazenie čiernej farby a HDR obsahu.

Výhodou OLED panela je to, že vyžaruje až o 70 % menej škodlivého modrého svetla, čo potvrdzuje aj certifikácia TÜV Rheinland, a je aj úspornejší k batérii.

Zdroj | ASUS

Predná strana obsahuje 5-megapixelovú selfie kameru. Na fotografovanie zrejme použijete tú zadnú s rozlíšením 13 MPx.

Na svoje si prídu aj vyznávači kvalitného audia. Notebook je totiž vybavený až štvoricou reproduktorov, aby zabezpečil čo najkvalitnejší zvuk. Nechýba podpora technológie Dolby Atmos.

Nebol by to správny tablet, ak by nepodporoval aj nejaký šikovný stylus. Preto ASUS prichádza s druhou generáciou Pen 2.0. Podporuje 4 096 úrovní senzitivity, silu hrotu na úrovni 5 až 350 gramov a 266-hertzovú vzorkovaciu frekvenciu.

V balení sú aj štyri vymeniteľné hroty, ktoré majú rôznu textúru ako ceruzky typu 2H, H, HB a HB. Funguje cez rozhranie Bluetooth a dobíja sa pohodlne cez moderný USB-C konektor. Stylus je možné využiť aj v kombinácii s bezplatným mesačným predplatným služby Adobe Creative Cloud.

Zdroj | ASUS

Tablet má na zadnej strane stojan, podobný tomu ako má aj Surface, ktorý sa dá nastaviť do všetkých možných uhlov. Klávesnica sa dokáže magneticky pripojiť na spodnú stranu zariadenia. Súčasťou je aj veľký touchpad.

Klávesnica nemá vlastnú batériu a dobíja sa priamo z tabletovej časti. Jednoducho je vyriešené aj párovanie. Stačí prichytiť a začať písať.

Nestratí sa ani v oblasti výkonu

ASUS Vivobook 13 Slate OLED nie je na tom zle ani z pohľadu výkonu. Dostatočnú silu zabezpečuje štvorjadrový Intel Pentium. Tomu sekunduje 8 GB DDR4 pamäte RAM a 256-gigabajtové SSD úložisko. Nechýba Wi-Fi 6 a Bluetooth vo verzii 5.2.

Operačným systémom je najnovší Windows 11 Home. K dispozícii sú tiež dva USB-C porty, 3,5-milimetrový audio konektor a čítačka microSD kariet. Cez USB-C port prebieha aj nabíjanie. 65-wattový adaptér priamo v balení nabije batériu na 60 % iba za 39 minút.

Zdroj | ASUS

Toto zariadenie sa taktiež pýši prvenstvom v tom, že je to prvý 13-palcový OLED notebook, ktorý má benefit v odnímateľnej klávesnici. Súčasťou kúpy je aj mesačné predplatné služby Xbox Game Pass Ultimate.

Pozrite si

Na ukončenie svetového hladomoru by stačili iba 2 % Muskovho majetku!

ASUS Vivobook 13 Slate OLED bude v predaji v prvom štvrťroku 2022. Cena je zatiaľ neznáma, ale počíta sa aj s dostupnosťou na slovenskom trhu.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.