Reklama

Asus Black Diamond: luxusné riešenie routra

Drahomír Piok

Asus je technologický výrobca základných dosiek, notebookov, serverov, mobilných telefónov a dokonca, čo málokto vie, že aj routerov. Najnovší kúsok vyzerá veľmi futuristicky, lifestylovo a vynikne v každom priestore. Jeho ultra tenké telo skrýva najnovšie technológie a medzi konkurenciou sa nestratí.

Asus RT-N56U Black Diamond

Väčšina routerov, ktoré sú na trhu alebo aj u vás na stole sú malé, šedé či čierne krabičky. Stávajú sa bežným doplnkom už nielen veľkých kancelárií, ale aj domácností, kde sprostredkúvajú bežné internetové pripojenie. Asus Black Diamond sa vôbec nepodobá ostatným svojím bratom a možno v budúcnosti budú takto bežne vyzerať routre. Na plastovom tele má šesť bledo-modrých diód, jeden WAN, štyri ethernetové a dva USB 2.0 porty. WAN, Ethernetové a USB porty používajú Plug-n-surf technológiu pre jednoduchšie nastavenie pripojenia internetu či okamžité zdieľanie dát z externého pevného disku pripojeného do USB.

Asus RT-N56U Black Diamond

 

Wi-Fi bezdrôtové pripojenie podporuje dual-band technológiu a pracuje pre štandardy 802.11 b/g/n na 2,4 GHz a 802.11 a/n pri 5 GHz. Maximálna priepustná rýchlosť Wi-Fi dosahuje až 300 Mbps. Tento bezdrôtový smerovač je vyrábaný pre slušný výkon s praktickou 8 MB flash pamäťou a 128 MB RAM. Ak si myslíte, že dizajnom bez anténok stratíte na dosahu a výkone Wi-Fi pripojenia, opak je pravdou. Práve unikátny a efektívny dizajn má zvyšovať pokrytie signálom. Spolu s Ai Radarom inteligentne prispôsobuje lúč signálu na miestne podmienky, ktoré umožnia jeho odraz a následný vyšší dosah. Luxusný Asus RT-N56U Black Diamond sa bude predávať v Európe s cenovkou pohybujúcou sa okolo 150 € za kus.

Asus RT-N56U Black Diamond

 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.