Reklama

ARCHOS Safe-T mini - kryptomenová peňaženka od francúzskeho výrobcu smartfónov

Michal Spiegel

Francúzsky výrobca odolných smartfónov ARCHOS, na výstave MWC 2018 v španielskej Barcelone predstavil hardvérovú kryptomenovú peňaženku ARCHOS Safe-T mini. Čo ponúka a aká je jej cena?

Zdroj | ARCHOS

So značkou ARCHOS ste sa mohli stretnúť už v našich minulých recenziách, v ktorých sme sa venovali odolným smartfónom ARCHOS 50 Saphir či ARCHOS 55 Diamond Selfie. Dokonca sme ARCHOS porovnávali s konkurenciou CAT. Najnovšie táto francúzska firma prichádza s kryptomenovou peňaženkou.

Bezpečnosť kryptomien závisí aj od toho, na akej peňaženke ich máte uložené. Okrem softvérových či internetových peňaženiek, existujú aj hardvérové, ktoré sú považované za najbezpečnejšie. Medzi nevýhody patrí počiatočná investícia do kryptomenovej peňaženky a niekedy obmedzená ponuka podporovaných kryptomien.

Pozrite si

ARCHOS Diamond Omega – plnohodnotná vlajková loď za 500 €

ARCHOS Safe-T Mini ponúka úložisko pre súkromné kľúče, ktoré zároveň peňaženka vytvorí. Peňaženka ukladá kľúč offline a tak zabraňuje úniku či krádeži cez internetové pripojenie. Kryptomenová peňaženka tiež chráni obrazovku na zobrazenie informácií o transakciách tak, že nechá používateľa skontrolovať každú transakciu pred podpisom.

Pri kúpe peňaženky je potrebné si nainštalovať aj špeciálny softvér, ktorý je chránený 4-9 miestnym PIN kódom. K počítaču si ho pripojíte cez USB kábel.

Každá transakcia sa zobrazí na obrazovke a musí byť fyzicky schválená pomocou tlačidiel v peňaženke. ARCHOS Safe-T Mini umožňuje spravovať odosielanie a prijímanie mincí z iných peňaženiek. Ak je hardvérová peňaženka rozbitá, stratená alebo odcudzená, majiteľ má vďaka obnovovaciemu kľúču možnosť obnoviť zálohované dáta.

Pozrite si

HooFoo – štýlová peňaženka na kryptomeny z Indiegogo

ARCHOS je aktívnym členom skupiny SYSTEMATIC PARIS REGION, ktorý vytvoril špecifickú pobočku Digital Trust and Security s cieľom podporiť a rozvíjať bezpečnostné technológie v digitálnom svete.

Kryptomenová peňaženka ARCHOS Safe-T Mini bude na Slovensku dostupná od júna 2018 za cenu 49,99 €, čo je v porovnaní s českým Trezorom či americkým Ledger Wallet takmer o polovicu menej. Jedinou nevýhodou môže byť iba šesť podporovaných kryptomien – Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Litecoin, Dash a Z Cash.

O BEZPEČNOSŤ DÁT NAŠICH REDAKTOROV POČAS MWC 2018 SA STARÁ ESET.

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2018 ďakujeme spoločnostiam Orange Slovensko a Slovak Telekom, ktoré hradia cestu a pobyt redaktorov TECHBOX v Barcelone, a zároveň sa starajú o ich dátové spojenie.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.