Reklama

Archos ponúkne špičkové tablety za rozumnú cenu

Dominik Fúsek

Výrobca multimediálnej techniky Archos dnes predstavil novú generáciu svojich Android tabletov. Tie sa pýšia špičkovou výbavou, okrem toho budú mať aj veľmi príjemnú cenu.

Archos 80 G9

Situácia s dostupnosťou Honeycomb tabletov na Slovensku je zúfalá. Okrem nedostatkového Transformera a pomerne drahej Iconie A500 u nás žiadny nekúpite. Iste, chystajú sa novinky od Samsungu či LG, dovtedy ale môže kartami zamiešať aj Archos. Jeho dve novinky totiž spomínaným tabletom nielen konkurujú, v mnohom ich aj prekonávajú. V septembri prídu na trh s predinštalovaným systémom Android 3.1 Honeycomb a plnou výbavou. Archos 80 G9 má 8-palcový displej s neštandardným rozlíšením 1 024 x 768 bodov (4:3), kým jeho väčší brat Archos 101 G9 disponuje 10,1“ zobrazovačom s klasickým HD rozlíšením 1 280 x 800 pixelov. Čo je asi najzaujímavejšie, je procesor noviniek. Štvorjadrový Kal-El to síce nie je, ale aj tak Archos použil najvýkonnejší ARM procesor, aký sme kedy videli v reálnych zariadeniach. TI OMAP4460 má dve jadrá s taktom 1,5 GHz, ktorým pomáha výkonná grafika PowerVR SGX540, taktovaná na 384 MHz. Okrem zjavného nárastu výkonu môžeme očakávať aj lepšiu energetickú efektivitu, ktorou je spoločnosť Texas Instruments známa.

Archos 80 G9

Tým ale výhody nekončia. Oba modely budú obsahovať HDMI výstup a plnohodnotný USB konektor, do ktorého pripojíte napríklad aj externý 3G modul. O dostatok pamäte sa postará 16 GB Flash pamäť spolu s microSD slotom. Pre fanúšikov filmov na cestách bude dokonca dostupná aj verzia s integrovaným 250 GB hardiskom Seagate. Novinky na trh dorazia v septembri a ich cena nebude nijako závratná. V USA budú stáť 279/349 $, teda v prepočte asi 196/245 €, čo je vzhľadom na výbavu perfektá ponuka. No aj pri kurze 1:1 by boli ceny podstatne nižšie než u konkurencie, ktorá je mimochodom slabšie vybavená.

Archos 101 G9

Foto: engadget.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.