Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Archos 50 Saphir - dobrá cena a vysoká odolnosť

Archos 50 Saphir - dobrá cena a vysoká odolnosť
Zdroj | Archos
Viktor Šmidák
Archos 50 Saphir - dobrá cena a vysoká odolnosť
Zdroj | Archos
Zdroj | Archos

Francúzska značka Archos sa snaží prebojovať na trh s veľmi lacným smartfónom. Ten má ponúknuť vysokú odolnosť, takže bude mierený prevažne pre ľudí pohybujúcich sa v teréne.

Zdroj | Archos

Spoločnosť Caterpillar je už pomerne známa, a to nielen z dôvodu výroby stavebných strojov. Nejaký ten čas pôsobí aj na trhu smartfónov a svoje uplatnenie si už našla. CAT obľubujú predovšetkým ľudia, ktorí majú fyzickú prácu. Archos si chce z tohto koláča ujesť tiež, a preto prišla s Archos 50 Saphir.

Pozrite si

ARCHOS 50 Saphir – odolný smartfón, ktorý si budete chcieť kúpiť

Zdroj | Archos

Ako už bolo spomenuté, hlavnou prednosťou tohto modelu je jeho odolnosť. Nejde o nič extra, no vo svete inteligentných telefónov sa cení každá certifikácia či tvrdenie výrobcu. Saphir má už rozšírený IP68 certifikát, ktorý mu dovoľuje stráviť polhodinu vo vode hlbokej jeden meter. Výrobca takisto tvrdí, že ich telefón zvládne pád z jedného metra. Netreba to však skúsať.

Zdroj | Archos

Špecifikácie pri takýchto smartfónoch nie sú nič extra, inak tomu nebude ani tu. 5-palcový HD IPS displej, štvor-jadrový MediaTek procesor a 2 GB pamäte RAM. 16 GB vnútorného priestoru bude možné rozšíriť vďaka pamäťovej karte. K dispozícii budú aj dva sloty pre SIM kartu. Operačným systémom budem Android vo verzii Marshmallow.

Zdroj | Archos

Na cenu je nadpriemerné aj rozlíšenie fotoaparáta, ten má 13 megapixel a zvládne nahrávať aj Full HD videá. Selfie spraví s 5-megapixlovým snímačom.

Pozrite si

Archos TV Connect – Android pre každý televízor za 150 euro

Zdroj | Archos

Baterka má 5 000 mAh a Archos proklamuje dvojdennú výdrž na jedno nabitie. Stále smiešna hodnota, no v dnešnej dobe ide o pomerne dobré číslo, ak teda taká bude aj reálne hodnota.

Zdroj | Archos

Saphire na tom nie je zle ani po stránke konektivity. Ponúkne Wi-Fi 802.11 b/g/n, Buetooth 4.0, GPS, USB OTG aj FM rádio. Nuž a na záver cena, tá je príjemných 199 €.

Zdroj