Reklama

Apple Watch X: Úplne nové hodinky, alebo len chabý update súčasných?

Zdroj | Ricardo Resende/Unsplash
Richard Pliešovský
Zdroj | Ricardo Resende/Unsplash
Zdroj | Ricardo Resende/Unsplash

Zrejme nie som jediný, kto má v kalendári na 12. septembra od 19:00 h zarazervované dve hodinky. Práve vtedy totiž Apple zrejme predstaví nové iPhony, ale i novú sériu smarthodiniek.

Bohužiaľ, vďaka podivnému zvyku, ktorý núti výrobcov každý rok predstaviť nový model, sa ani na jeseň nedočkáme výrazných inovácií. Lepší výkon a nové farbičky, keď to zhrniem do pár slov.

Sklamaním, a to nie prvú sezónu, budú najmä Apple Watch. Ak má byť nový procesor S9 a ružová farba jediným lákadlom, tak stojí za zamyslenie, či sa pomaly nemám začať zbavovať akcií AAPL.

Obsah pokračuje pod reklamou

O niečo zaujímavejší môže byť pohľad do budúcnosti. Mark Gurman totiž prišiel s novými informáciami, ktoré naznačujú, že sa môžeme v blízkej budúcnosti tešiť na revolúciu. Apple vraj plánuje na desiate výročie Apple Watch kompletnú prestavbu hodiniek, niečo na šýl príchodu iPhone X.

V najnovšom vydaní Power On spomenul Gurman prepracované Apple Watch X, podobne ako iPhone X z roku 2017, ktorý oslávil desaťročnicu ‌iPhonu‌. Keďže pôvodné hodinky Apple Watch boli predstavené v roku 2014 a uvedené na trh o rok neskôr, Gurman si nie je istý, či budú Apple Watch X uvedené v roku 2024, alebo v roku 2025.

Pozrite si

Apple Watch Ultra – keď hodinkám inteligencia nestačí

Čo majú priniesť Apple Watch X? Konečne by sme sa mali dočkať microLED displeja, ktorý by mal kvalitou prekonávať OLED panely. Zároveň to môže byť prvý model Apple Watch, čo prinesie funkciu monitorovania krvného tlaku. Samozrejme, zmenený bude i dizajn hodiniek.

Súčasný systém remienkov zaberá veľa miesta, ktoré by sa mohlo lepšie využiť pre väčšiu batériu, alebo nové komponenty. Apple vraj testuje nový systém pripevnenia magnetického remienka. Vďaka tomu by mali byť hodinky tenšie, ale s rovnakou výdržou na jedno nabitie. Nové remienky by znamenali nekompatibilitu so súčasnými, čo by z pohľadu Apple nevdailo, prinieslo by mu ďalšie zisky. V súčasnosti sa však nevie, či sa magnetický remienok objaví už na Apple Watch X.

Zdroj | Nat Weerawong/Unsplash

Apple Watch Series 9 prídu len s veľmi malým update, podobne ako postupné aktualizácie, ktoré hodinky dostali v posledných rokoch. Apple Watch Series 9 získajú rýchlejšie procesory a nové farebné verzie, ale inak budú na nerozoznanie oproti súčasným modelom. Gurman dokonca tvrdí, že pôjde o „pravdepodobne najmenšiu aktualizáciu v histórii produktu“.

Minimálne medziročné inovácie vraj otvorili aj v samotnom Apple otázku, či by nebolo lepšie prejsť z 12-mesačného na 18-mesačný cyklus predstavovania Apple Watch. Gurman sa rozprával s vedením spoločnosti, ktorí potvrdili takéto úvahy. Aj iPady začali s 1-ročným cyklom aktualizácie, teraz sa spomalili na zhruba na 1,5-ročný interval.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.