Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Apple Watch prídu 24. apríla a môžu stáť aj viac ako 10 tisíc dolárov!

Apple Watch prídu 24. apríla a môžu stáť aj viac ako 10 tisíc dolárov!
Marek Šimunek
Apple Watch prídu 24. apríla a môžu stáť aj viac ako 10 tisíc dolárov!

Práve dnes uplynulo šesť mesiacov odvtedy, ako Apple počas svojej Keynote prvý krát ukázal nové Apple Watch. Pred niekoľkými minútami, na dnešnej očakávanej Keynote, sme sa konečne dozvedeli všetky detaily o najočakávanejších hodinkách pre tento rok. Ste zvedaví?

Apple Watch

Pozrite si

Apple predstavil to na čo sa dlho čakalo. Apple Watch sú tu!

Tak a je to oficiálne, Apple iba pred niekoľkými minutami uviedol konečne hodinky, na ktoré čakali nielen nadšenci značky s nahryznutým jabĺčkom v logu. Aj napriek tomu, že väčšina informácií o hodinkách Apple Watch bola známa už počas ich predstavenia 9. septembra minulého roku, na odpovede na niektoré otázky sme si museli počkať až dodnes. Samotné hodinky sa teda objavia v dvoch veľkostiach, takže na svoje si prídu aj naše nežnejšie polovičky. Presne ako Apple uviedol počas prvého predstavenia hodiniek, v predaji sa objavia tri modely. Základným modelom budú Apple Watch Sport, ktoré budú nasledované Apple Watch a najdrahším modelom sa stanú Apple Watch Edition. Ceny jednotlivých modelov budú samozrejme vzhľadom na ušlachtilé materiály odlišné.

Apple Watch

Pozrite si

4 otázky o Apple Watch, na ktoré dostaneme odpoveď už v pondelok

Apple Watch

Ako Apple ukázal už počas svojej prvej keynote, hodinky si vyžadovali úplne nový spôsob ovládania. O ten sa bude starať korunka, ktorú na bežných hodinkách využijete pre nastavenie času. Jednoducho pomocou nej budete vedieť priblížiť aplikáciu, ktorú chcete spustiť, alebo sa vrátiť na domácu obrazovku. Samozrejme v Apple nezabudli ani na ovládanie pomocou dotyku, pričom samotný displej okrem bežného kliknutia rozoznáva aj tlak. Aj keď takto popísané ovládanie možno pôsobí zložito, Apple sa postaral o to, aby bolo prostredie dostatočne intuitívne.

Apple Watch

Apple Watch samozrejme budú poskytovať rôzne formy personalizácie pomocou rôznych tém, ktoré budú pre ne k dispozícii. Okrem času však budú zobrazovať aj rôzne detaily, ako je nadchádzajúca udalosť, stopky a iné. Pomocou Glances, čo je obdoba widgetov, budete môcť vykonávať interakcie, ako je sledovanie srdcového tepu, plánovanie schôdzok a iné. Samozrejme môžete kontrolovať prijaté správy, alebo na ne priamo reagovať, či dokonca prijať alebo odmietnuť hovor. Apple Watch budú môcť čítať aj e-maily.

Apple Watch

Používatelia Apple Watch môžu byť navzájom prepojení a komunikovať budú úplne novým spôsobom. Jednoducho označíte priateľa s hodinkami Apple Watch a môžete mu posielať vami nakreslené obrázky, alebo krátke správy. Nové hodinky od Apple samozrejme budú vhodné aj pre aktívnych používateľov, ktorí budú mať k dispozícii všetky údaje o ich dennej a nočnej aktivite. Práve preto budú mať Apple Watch vlastnú fitness aplikáciu, takže na svoje si prídu aj športoví nadšenci. Okrem toho samozrejme môžete používať aj Siri, diaľkovo ovládať fotoaparát na vašom iPhone, alebo prijímať notifikácie z iných aplikácií. Zachovaná ostala aj možnosť platenia pomocou Apple Watch, prostredníctvom Apple Pay.

Apple Watch

Apple Watch

Ok a teraz tie dôležitejšie veci, o ktorých sme vedeli veľmi málo. Takže nabíjanie Apple Watch ostalo zachované a hodinky sa budú nabíjať pomocou špeciálneho doku, ktorý sa k hodinkám pripája pomocou magnetu. Samotné hodinky vydržia nabité jeden deň, alebo 18 hodín kombinovaného používania, takže nabíjaniu každý deň sa žiaľ nevyhnete. Pre inštaláciu aplikácií do hodiniek, zmeny tém, či nastavenie notifikácií a všetky ostatné veci budete potrebovať iPhone s iOS 8.2, ktorý je dostupný od dnes ako bezplatná aktualizácia. Navyše je potrebná aj samotná aplikácia Apple Watch.

Apple Watch Sport

A samozrejme ceny? Na tie mnohí z nás čakali asi najviac. Ako sme spomínali Apple Watch budú dostupné v troch verziách. Základnou je Apple Watch Sport, ktoré sú vyrobené z hliníka a budú stáť 349 USD v prípade 38 mm modelu a 399 USD v prípade 42 mm modelu. Samozrejmosťou sú rôzne kombinácie náramkov.

Apple Watch

Druhou verziou budú Apple Watch, ktoré sú vyrobené z ocele. Tá je vraj po úpravách od Apple o 80% pevnejšia, ako bežne používaná oceľ. Cena 38 mm modelu Watch bude začínať na 549 USD, pričom v prípade kovových náramkov to bude 1 049 USD. 42 mm model bude stáť o 50 dolárov viac.

Nechýba ani najdrahší model, ktorý nesie označenie Apple Watch Edition. Jeho cena začína na neuveriteľných 10-tisícoch dolároch. Samozrejmosťou je v tomto prípade skutočné zlato. Apple navyše vyrobí iba obmedzené množstvo hodiniek Apple Watch Edition.

Apple Watch

Apple začína predobjednávky na Apple Watch už 10. apríla 2015. V Apple Store na celom svete si dokonca budete môcť na vlastné oči pozrieť a vyskúšať nové hodinky Apple Watch. Samotný predaj hodiniek sa začne 24. apríla 2015. Bohužiaľ Slovensko medzi krajinami prvej vlny predaja chýba, takže my si budeme musieť počkať na ďalšiu vlnu predaja.

Foto: Apple