Reklama

Apple Watch na systémoch s Androidom?

Zdroj | Ricardo Resende/Unsplash
Richard Pliešovský
Zdroj | Ricardo Resende/Unsplash
Zdroj | Ricardo Resende/Unsplash

Najpredávanejšie hodinky na svete sú od Apple, ako veľa produktov od tejto spoločnosti, aj Apple Watch rozdeľujú používateľov na dve skupiny. Na tých, čo ich majú a tých, ktorí im nevedia prísť na meno.

Ale teraz vážne. V prípade, že máte smartfón s Androidom, aj keby ste veľmi chceli, Apple Watch si s ním nespárujete. Hodinky sú určené len pre ekosystém Apple, čo je určite škoda.

Najlepšie smart hodinky pre Android sa v posledných rokoch výrazne zlepšili. Samsung Galaxy Watch6 a Google Pixel Watch ponúkajú dlhú výdrž batérie a sledujú kľúčové zdravotné ukazovatele. Stále však nedosahujú úroveň, ktorú ponúkajú Apple Watch. Nie nadarmo sa hovorí, že práve tieto hodinky predstavujú zlatý štandard sledovania kondície vo svete smartfónov. Appka Zdravie prináša oveľa lepšie výsledky pri analýze zozbieraných údajov a zobrazení dôležitých zdravotných metrík a trendov, ktoré v niektorých prípadoch doslova zachránili život.

Obsah pokračuje pod reklamou

Ako sme spomínali, ich obrovským nedostatom je, že podobne ako iné produkty Apple, aj Apple Watch fungujú iba s iPhonmi. Teraz však vyplávali na povrch nové informácie, ktoré sú do istej miery obrovským prekvapením. Apple totiž údajne pracoval na tom, aby boli Apple Watch kompatibilné s Androidom. Projekt bol stopnutý doslova v poslednej chvíli.

Išlo o projekt Fennel, ktorý mal za cieľ pridať kompatibilitu Apple Watch s Androidom. Prioritou bola podpora aplikácie Zdravie, ktorá by takto bola dostupná prakticky pre všetky predávané smartfóny (iOS a Android bežia v drvivej väčšine mobilov).

Z ničoho nič bol projekt zrušený. Do procesu totiž vstúpil faktor zisku. Apple sa začal obávať, že takéto rozšírenie Apple Watch by negatívne ovplyvnil predaje iPhonov. Bloobmerg doslova uvádza, že príchod Apple Watch na Android by znížil „hodnotu hodiniek pre iPhone“.

Mimochodom, status najznámejších a najpredávanejších luxusných hodiniek na svete si pevne drží v rukách švajčiarska značka Rolex.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.