Reklama
  • #iOS
  • 5 min.
  • 15.9.2019

Apple TV+ bude mať slovenskú lokalizáciu a prekvapivo nízku cenu

Zdroj | apple
Juraj Recký
Zdroj | apple
Zdroj | apple

Apple so svojou streamovacou službou odštartuje naozaj globálne, dokonca so slovenskými titulkami.

Apple TV+, platená streamovacia služba video obsahu od spoločnosti Apple, od svojho marcového predstavenia nadchýna zarytých fanúšikov značky. Bolo tu však pár dôvodov, prečo v našich končinách pristupovať k službe chladne. V slovenskú lokalizáciu nikto ani nedúfal a pri pôvodnej cene 9,99 dolárov mesačne veľa dôvodov na prechod z Netflixu nebolo. Naviac, keď sa služba mala len rozbiehať.

Zdroj | apple

Ostatné dni však ukázali, že Apple to myslí s Apple TV+ naozaj vážne a to aj na Slovensku. Služba štartuje 1. novembra 2019, čo je piatok, v 100 krajinách a regiónoch sveta, vrátane Slovenska. Mesačný poplatok je 4,99 eura pre slovenského diváka, v USA je cena 4,99 doláru. Čo je však najväčším prekvapením, všetky ukážky z obsahu Apple TV+ majú už teraz slovenské titulky.

Zdroj | Apple

Ak nejde len o prvotné nalákanie používateľov a celý obsah Apple TV+ bude skutočne so slovenskými titulkami, pôjde momentálne o jedinú službu svojho druhu s plnohodnotnou lokalizáciou pre Slovensko. Netflix lokalizáciu pre Slovensko zrušil približne pred rokom.

Čo všetko Apple TV+ ponúkne? Spoločnosť službu oznámila v marci tohto roku s obrovskou pompou za účasti hviezd ako Steven Spielberg, Reese Witherspoon, Jennifer Aniston alebo Jason Momoa. Apple chce v „plusku“ ponúkať originálny obsah, ktorý bude plný jedinečných príbehov. Od seriálov, cez filmy až po dokumenty.

Zdroj | apple

Služba bude dostupná v aplikácii Apple TV, ktorá bola počas tohto roku aktualizovaná a dala by sa označiť za úplne novú. Je dostupná vo väčšine Apple zariadení, teda na iPhonoch, iPadoch, Apple TV, iPod touch, na počítače Mac príde aplikácia Apple TV spolu s operačným systémom macOS Catalina. Apple TV je tiež dostupná cez prehliadače Safari, Chrome a Firefox na tv.apple.com.

Spoločnosť aplikáciu Apple TV sprístupnili aj niektorým výrobcom smart televízorov. Teda ak nemáte zariadenie od Apple a Apple TV so službou Apple TV+ vás láka, stačí vám novší model televízoru od Samsung, LG, Roku, Sony alebo platformy Amazon a VIZIO.

Zdroj | Apple

Apple neponúka na Apple TV+ balíčky. Cena mesačného predplatného je pre Slovensko 4,99 eura a pomocou Rodinného zdieľania môžete predplatné používať na šiestich zariadeniach. O možnej kontrole sledovaných programov, či nastavovaní obmedzení pre deti sa zatiaľ nehovorilo.

Služba je na vyskúšanie na 7 dní zdarma. Po skúšobnej dobe sa automaticky aktivuje predplatné. Ak by vás Apple TV+ neoslovilo, treba si ustriehnuť koniec skúšobného týždňa. S kúpou nového zariadenia Apple od 10. septembra 2019, konkrétne iPhone, iPad, Apple TV, iPod touch alebo Mac, dostanete Apple TV+ na rok zadarmo.

Zdroj | Apple

Podmienkou ročného bezplatného využívania služby je mať na novom zariadení najaktuálnejší softvér. Apple TV+ si musíte aktivovať najneskôr 3 mesiace od kúpy zariadenia. Po roku sa automaticky aktivuje mesačné predplatné za 4,99 eura. Ak v roku, kedy máte Apple TV+ zdarma, službu deaktivujete vzdáte sa tým nároku na bezplatné mesiace, ktoré ste nevyužili.

Po opätovnej aktivácií služby už budete platiť mesačné predplatné. Akcia platí ako v oficiálny predajniach Apple, tak u oficiálnych predajcov vo všetkých krajinách, kde je Apple TV+ dostupná. Pre jedno rodinné zdieľanie je akcia možná iba na jedno zariadenie.

Apple prezradilo, že kvalita zobrazenia bude od začiatku spustenia služby v UltraHD, teda 4K. Spoločnosť však nešpecifikovala kompletne celý obsah bude v tejto kvalite alebo len vybrané tituly. Tešiť sa tiež môžeme na priestorový zvuk Dolby Atmos.

Služba bude kompletne bez reklám a obsah bude možné sledovať ako on-line, tak off-line. Ako bohatá knižnica video obsahu bude nie je zatiaľ známe. Apple zatiaľ tlačí ako vlajkové seriály Morning Show s Jennifer Aniston a See s Jasonom Momoa. Spoločnosť tiež avizuje detský obsah ako Snoopy vo vesmíre či Slonia kráľovná. K týmto titulom Apple prekvapilo preložili do slovenčiny aj grafiky.

Ak už teraz používate aplikáciu Apple TV, môžete si pozrieť upútavky a nastaviť si notifikácie na premiéry. Po spustení služby, 1. novembra 2019, budú mať seriály sprístupnené prvé tri epizódy, každý ďalší týždeň bude premiéra novej. Vybrané seriály budú mať dostupné kompletné série od spustenia služby.

Okrem Slovenčiny budú titulky alebo dabing v ďalších 39 jazykoch, vrátane titulkov pre nepočujúcich a skrytých titulkov. Seriály Apple TV+ budú s audio popisom v ôsmych jazykoch.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.