Reklama

Apple sa plne sústredí na AR headset, ďalšie veľké novinky tento rok nečakajte

Zdroj | Ian Zelbo
Stanislav Vinc
Zdroj | Ian Zelbo
Zdroj | Ian Zelbo

O headsete pre virtuálnu a rozšírenú realitu od Apple počúvame už celé roky a špekuláciám by malo byť už o pár mesiacov definitívne koniec. Apple má podľa známeho analytika Marka Gurmana z agentúry Bloomberg svoj headset predstaviť už v prvej polovici tohto roka.

Headset, ktorý má niesť názov „Reality Pro“, by mal byť oficiálne predstavený už na jar a teda ešte pred vývojárskou konferenciou WWDC (Worldwide Developers Conference), ktorá sa zvyčajne koná v júni. Do predaja sa má napokon dostať na jeseň.

Oficiálne predstavenie headsetu bolo podľa Gurmana pôvodne naplánované na tento január, no kvôli softvérovým problémom, o ktorých ešte začiatkom decembra informoval analytik Ming-Chi Kuo, malo vedenie spoločnosti pristúpiť k jeho odloženiu.

Obsah pokračuje pod reklamou

Na splnení tohto cieľa zrejme pracuje viacero oddelení spoločnosti, nakoľko Apple nemá na tento rok plánovať žiadne veľké aktualizácie viacerých svojich produktových radov. Bez významného posunu vpred má tento rok zostať Apple TV, celá séria tabletov iPad, slúchadlá AirPods a dokonca aj smart hodinky Apple Watch.

Pozrite si

Pixel 7 po 3 mesiacoch používania. Oplatí sa viac ako iPhone? | VIDEO

Základný iPad, menší iPad mini a odľahčený iPad Air zrejme dostanú v priebehu roka menšiu aktualizáciu v podobe nových procesorov. Vlajkový iPad Pro sa má dlhšie plánovaného prechodu na OLED technológiu dočkať až v prvej polovici budúceho roka. Na rok 2024 je pravdepodobne odsunutá aj 2. generácia AirPods Max či lacnejší variant Apple AirPods.

O niečo zaujímavejšie to už vyzerá pri novej sérii smartfónov iPhone 15, ktorá síce nebude prelomová, no predsa len prinesie isté zmeny. Tou najväčšou má byť príchod nového výrezu Dynamic Island známeho z modelov iPhone 14 Pro a Pro Max aj do základných modelov, čím sa dizajn celej tohtoročnej série zjednotí. Čo je ale možno ešte dôležitejšie, všetky štyri modely dostanú do výbavy USB-C port namiesto proprietárneho portu Lightning.

Ak čakáte na novú generáciu cenovo dostupného modelu iPhone SE, analytik Ming-Chi Kuo má pre vás zlú správu. Vydanie tohto modelu má byť zrušené z dôvodu nízkeho záujmu spotrebiteľov o lacnejšie modely. Inými slovami, z aktuálnej série iPhone 14 sa lepšie predávajú drahšie modely Pro a Pro Max ako lacnejší iPhone 14 či iPhone 14 Plus.

Sústredenie sa viacerých divízií Apple na pripravovaný headset sa má napokon podpísať aj pod pripravovanú aktualizáciu iOS 17. Tá má podľa Gurmana ponúknuť menej zásadných noviniek, ako Apple pôvodne plánoval. Podobný osud mal postihnúť aj nový macOS 14.

Pokiaľ čakáte na nové počítače, potešiť vás môže informácia, že 15″ MacBook Air je stále v pláne na tento rok. Horšie to už však vyzerá s jeho 12″ verziou, ktorá sa mala dostať na trh v závere tohto, alebo začiatku budúceho roka. Gurman však vo svojej správe uvádza, že tento variant sa už nenachádza v plánoch Apple na dohľadnú dobu.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.