Reklama

Apple predstavil nové MacBooky Pro na tento rok! Čo prinesú?

Marek Šimunek

Spoločnosť Apple včera potichu, avšak viac-menej očakávane aktualizovala najobľúbenejší rad jablčných notebookov. Nové MacBooky Pro, modelový rok 2011, tak získali výkonnejšie procesory Intel Sandy Bridge, nové grafické karty AMD Radeon, HD webkameru a tiež úplne nový port Thunderbolt pre pripojenie externých zariadení.

Apple Store

Cyklus MacBookov Pro sa pomaly chýlil ku koncu a tak všetci milovníci značky očakávali aktualizáciu tohto obľúbeného radu notebookov od Apple. Ten správny čas nastal včera a Apple potichu odstavilo svoj online obchod, aby v poobedných hodinách uviedlo nový rad MacBookov Pro. Potvrdili sa dohady, ktoré sa internetom šírili už nejakú dobu a všetky tri veľkosti MacBooku Pro dostali nové procesory Intel Sandy Bridge Core i5 a Core i7. Apple však nečakane upustilo od grafických kariet nVidia a tak sa v novým MacBookoch Pro budeme stretávať s grafickými kartami konkurenčnej spoločnosti AMD. Webkamera pre FaceTime, ktorá nahradila predchádzajúcu iSight kameru dostala HD rozlíšenie a videochat si tak budete môcť užívať vo oveľa lepšej kvalite ako doteraz. Novinkou v Apple počítačoch vôbec je port Thunderbolt, ktorý okrem pripojenia displeja slúži aj na pripojenie nových a náročnejších periférií ako napríklad diskových polí.

Apple MacBook Pro 15,4

Dizajn novej modelovej série MacBookov Pro ostal zachovaný, rovnako ako aj trojica modelov zahŕňajúca 13,3“, 15,4“ a 17“ modely. Najmenší z rodiny 13,3“ model bude dostupný v dvoch prevedeniach. Za cenu 1 199 USD  (870 €) získate model vybavený procesorom Intel Core i5 o takte 2,4 GHz, 4 GB DDR3 RAM, 320 GB pevným diskom a integrovanou grafickou kartou Intel HD 3000. Za výkonnejší model s procesorom Intel Core i7, 2,7 GHz, väčším 500 GB pevným diskom budete musieť zaplatiť 1 499 USD (1 088 €).

Vedeli ste?

Maximálna dĺžka prepojovacích káblov môže byť pri použití portu Thunderbolt až 100 metrov a dvojkanálový prenos dáva k dispozícii rýchlosť 2 x 10 Gb/s.

Stredný 15,4“ model ponúkne v oboch svojich variantách výkonný štvorjadrový procesor Intel Core i7, pričom za 1 799 USD (1 306 €) bude mať takt 2,0 GHz, grafickú kartu AMD Radeon HD 6490M s 1 GB VRAM a 500 GB pevný disk. Ak si však priplatíte, za sumu 2 199 USD (1 597 €) získate rýchlejší 2,2 GHz procesor, 750 GB pevný disk a výkonnejšiu grafickú kartu AMD Radeon HD 6750M. Oba modely samozrejme budú mať aj integrovanú grafickú kartu, ktorá bude pracovať pri menej náročných aplikáciách a šetriť tak energiu z batérie. Najväčší z rodiny MacBookov Pro je 17“ model, ktorý ostal už iba jediný a bude sa ponúkať za cenu 2 499 USD (1 814 €). Ten bude mať po vzore menších súrodencov procesor Intel Core i7 s taktom 2,2 GHz, 4 GB DDR3 RAM, pevný disk s kapacitou 750 GB a grafickú kartu AMD Radeon HD 6750M s 1 GB vlastnej pamäte. Navyše oproti ostatným modelom ponúkne jeden USB port naviac spolu s ExpressCard/34 slotom.

Apple MacBook Pro 17

Všetky modernizované MacBooky Pro budú mať nové batérie schopné udržať notebooky pri živote viac ako sedem hodín a okrem najväčšieho modelu ponúknu dvojicu USB portov, optickú mechaniku DVD-RW, slot pre pamäťové karty SDXC a podsvietenú klávesnicu. Apple samozrejme umožní aj doplnenie vašich miláčikov o príplatkový hardvér, ktorý v sebe zahŕňa výkonný procesor Intel Core i7 s taktom 2,3 GHz, SSD disky o kapacitách 128 GB, 256 GB a 512 GB, prípadne rozšírenie operačnej pamäte na 8 GB. Rovnako za príplatok si môžete svoj 15,4“ a 17“ model vybaviť matným displejom. Ak vás nové MacBooky Pro zaujali, musíte počkať niekoľko týždňov kým sa objavia u slovenských distribútorov alebo ak ste v USA, môžete si ich už dnes objednať priamo z online obchodu Apple.

Pozn.: ceny uvedené v článku platia pre americký trh a výsledné ceny na našom trhu sa môžu líšiť.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.