Reklama

Apple potichu predstavilo slúchadlá AirPods Pro

Zdroj | Apple
Richard Pliešovský
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Po niekoľkomesačných únikoch dnes Apple oficiálne uviedlo do života nové bezdrôtové slúchadlá AirPods Pro. Väčšina predpovedí sa naplnila. Čo nám, okrem vyššej ceny, ponúkajú?

Najväčšiu novinku, ktoré okrem nového dizajnu prinášajú slúchadlá, je funkcia aktívneho potláčania hluku (Active Noise Cancellation = ANC). Práve nový dizajn umožňuje lepšiu elimináciu hluku.

Zdroj | Apple

O aktívne potláčanie hluku sa starajú dva mikrofóny (jeden smeruje von a druhý dnu), ktoré pracujú s pokročilým softvérom analyzujúcim okolie. AirPods Pro prichádzajú s troma rôznymi flexibilnými silikónovými koncovkami. To môže niektorých používateľov odrádzať od kúpy týchto slúchadiel, ale bez toho by nefungovalo ANC.

https://youtu.be/IC9urbiVp4M

V prípade potreby prepustí režim Transparency vonkajšie zvuky, umožní počuť okolie a používateľ môže aj s nasadenými slúchadlami rozprávať bez toho aby zvyšoval hlas.

Pozrite si

Čo je to ANC a ako táto technológia funguje?

Ďalšiu novinkou oproti „normálnym“ AirPods je odolnosť nielen voči potu ale aj vode (krytie IPX4). Zvuk slúchadiel sa podľa Apple posunul na úplne iný level. Adaptívny equalizér automaticky vyladí nízke a stredné frekvencie podľa tvaru ucha používateľa. Zosilňovač má vysoký dynamický rozsah, basové tóny má sprostredkovať už od 20 Hz.

Zdroj | Apple

V slúchadlách sa nachádza čip H1, známy z AirdPods 2. generácie, vďaka nemu je možné aktivovať Siri hlasom. O prenos zvuku sa stará Bluetooth vo verzii 5.0. Na rozdiel od leakov, slúchadlá sú ponúkané len v bielom prevedení.

Výdrž slúchadiel je 4,5 hodiny pri aktívnom ANC, 5 hodín pri vypnutej funkcii potláčania hluku. S dobíjaním v puzdre sa výdrž na jedno nabitie vyšplhá (v prípade počúvania hudby) na 24 hodín. Pri telefonovaní je to zhruba 18 hodín. Päť minút nabíjania zabezpečí jednu hodinu počúvania hudby.

Zdroj | Apple

Púzdro sa dá nabíjať bezdrôtovo, alebo cez proprietárny konektor Lightning. USB-C sa teda nekoná ani v tomto prípade, Apple však urobilo ústretový krok v podobe pribaleného kábla s koncovkami USB-C/Lightning.

Pozrite si

Rozhodujete sa medzi AirPods a Powerbeats Pro? Porovnali sme ich!

Slúchadlá majú po 5,4 gramov, púzdro má hmotnosť 45,6 g a rozmery 45,2 x 60,6 x 21,8 mm ( V x Š x H).

Slúchadlá sa začnú predávať 30. októbra (aj na Slovensku) za 279 eur.

Zdroj | Apple
Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.