Reklama

Apple nezabudol s novým operačným systémom ani na svoje smart watch

Zdroj | Apple
Richard Pliešovský
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Piatu generáciu watchOS vydala firma Apple spolu s ďalšími operačnými systémami 17. septembra. WatchOS 5 podporuje Apple Watch Series od 1 až po 4, ktorá sa ešte do predaja len dostane. Čo nový systém prináša? V skratke sú to zlepšenia v piatich oblastiach: v aktivitách a cvičeniach, prináša funkciu vysielačky, pribudli podcasty, Siri zmúdrela a vylepšil sa kritizovaný spôsob notifikácií.

Nový operačný systém prináša funkciu automatického rozpoznávania cvičenia. Pri mnohých typoch tréningov hodinky rozpoznajú, keď sa používateľ začne hýbať, a upozornia ho, aby spustil aplikáciu Cvičenie. Pripíšu aj body za pohyb, ktorý dovtedy urobil. Po skončení tréningu zase pripomenú, že treba ukončiť aj aplikáciu.

Aktivity sa s priateľmi nemusia už len zdieľať – používateľ ich môže vyzvať na súťaž, v ktorej sa získavajú body podľa toho, kto a na koľko percent uzavrel svoje Kruhy aktivít.

Zdroj | Apple

V appke Cvičenie pribudla Turistika. Funkcia umožní sledovať v reálnom čase prevýšenie a získavať body za spálené kalórie. Tiež sa dá po novom vybrať tempo, ktoré chce majiteľ hodiniek dodržať. Ak ide prirýchlo, alebo pomaly, hodinky ho na to upozornia.

Pozrite si

Som Apple Watch Series 4 a už viem merať aj EKG!

S watchOS 5 je teraz možné sledovať počase behu aj počet krokov za minútu. Beh totiž optimálnym krokovým tempom pomáha zvyšovať efektivitu a predchádzať zraneniam.

S watchOS 5 prichádza na applácke hodinky po prvý raz aplikácia Podcasty. Obsah je samozrejme synchronizovaný s tým v iPhone, nové diely sa dokážu samé pripraviť na počúvanie.

Pozrite si

Inteligentné hodinky: Aká je ich skutočná hodnota a využitie?

Aplikácia Vysielačka umožní používateľom, ktorí majú kompatibilné Apple Watch pomocou nej komunikovať. Po otvorení tejto appky sa objaví zoznam ľudí s hodinkami Apple Watch s ktorými je používateľ často v kontakte. Potom stačí už len poslať pozvánku na spojenie. Samotné fungovanie vysielačky je presne rovnaké ako pri klasických, analógových vysielačkách. Po stlačení tlačidla sa môže hovoriť, keď ho používateľ pustí, môže zase počúvať druhú stranu.

Zdroj | Apple

Ako by to bolo, keby Siri opäť nezmúdrela? Nový ciferník Siri využíva strojové učene a postupne spoznáva návyky používateľa. Potom vie presnejšie a v správnom okamihu navrhnúť potrebný obsah a skratky.

Pozrite si

Operačný systém iOS 12 je už k dispozícii pre každého

Podobne ako v iOS 12, aj vo watchOS 5 sa zlepšili notifikácie. Upozornenia z tej istej aplikácie sa dokážu inteligentne zoskupiť, ich kontrola tak zaberie menej času. Keď dostane používateľ link na webstránku, stačí naň kliknúť a automaticky sa zobrazí verzia, ktorá je optimalizovaná pre displej hodiniek.

Toto sú v skratke novinky, ktoré prišli s novým operačným systémom. Je toho samozrejme viac, ale to si už každý ľahko nájde pri používaní svojich inteligentných hodiniek.

Na záver si ešte pripomeňme ako aktualizovať na nový watchOS 5. V provom rade treba mať  s hodinkami spárovaný iPhone, ktorý už funguje na iOS 12. Potom si už len treba otvoriť aplikáciu Watch a tam v menu Moje hodinky prejsť do Všeobecné a v ňom kliknúť na Aktualizácia systému. Ako zvyčajne – hodinky sa musia nabíjať, mať kapacitu aspoň 50 % a spolu s iPhonom byť spojené v jednej Wi-Fi sieti.

 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.