Reklama

Apple Music – nová, lepšia a drahšia streamingová služba

Števo Porubský

Po tom, čo Apple predstavil nový OS X El Capitan a nový iOS 9 si na prvej tlačovke WWDC 2015 našlo miesto aj Apple Music. Vraj revolučná streamingová služba. Poďme sa na ňu pozrieť.

POZRITE SI: Nový Apple OS X 10.11 nesie názov El Capitan! Príde na jeseň a zadarmo

Apple Music

Jimmy Iovine, americký producent, ktorý stojí aj za akvizíciou Beats Electronics sa od jeho začiatku venoval streamingovej službe Beats. Tá sa rozumne zlúčila s Apple a vzniká tak Apple Music.

Apple Music

Apple Music bude novou platformou, ktorá združí nielen audio streaming, video streaming (tisícky videí bez reklamy), ale aj rádio Beats 1 a sociálne siete.

Apple Music

Rádio bude dostupné 24 hodín a 7 dní v týždni na celom svete vysielané z New Yorku, Londýna a Los Angeles. O playlisty sa budú starať profesionálni umelci, teda hudobníci.

Apple Music

Podobne, ako v prípade iných streamingových služieb bude Apple Music pod dohľadom hudobných expertov, takže sa v nej neobjaví úplne všetko. Časom sa však do Apple Music určite dostanú aj slovenské či české skladby.

Apple Music bude pre všetkých. Hudobníkmi môžu byť dokonca aj deti, ktoré môžu nahrávať svoje skladby aj zo svojej detskej izby. Žeby Apple očakával objavenie nových talentov?

Apple Music

V Apple Music nebude chýbať ani integrácia známej asistentky Siri. Tá bude vedieť hudbu vyhľadať, spustiť, zastaviť… Apple Music bude samozrejme prepojená s iTunes a všetko, čo máte v iTunes nájdete automaticky aj v Apple Music. Výhodou novej služby je okamžitá knižnica miliónov skladieb.

V Apple Music si nájdu svoje aj hudobníci. Tí budú môcť zdieľať svoje fotky, videá, texty či čokoľvek iné cez tzv. Connect.

Apple Music

Apple Music nebude len pre iOS zariadenia. Na jeseň by sa mali objaviť appky aj pre Android a Windows 10.

POZRITE SI: Čo vlastne Apple získalo kúpou Beats za tri miliardy dolárov?

Apple Music

To najdôležitejšie na záver – Apple Music príde na konci tohto mesiaca (30.6.2015) za 9,99 USD na mesiac. To nie je ale vôbec málo. Zaujímavosťou je Apple Music pre rodinu (max. 6 členov) za priaznivejšiu sumu 14,99 USD.

Dostupná bude aj bezplatná verzia – dovolí počúvať on-line rádio Beats 1 a sledovať svojich obľúbených umelcov. Počúvanie a sledovanie ostatného obsahu ale nedovolí. Služba Apple Music bude v čase príchodu na trh dostupná pre 100 krajín. Či medzi nimi bude aj Slovensko je zatiaľ otázne. Rovnako je otázne, akú kvalitu Apple Music prinesie. Časom by sa však špecifikácie mali určite objaviť.

Apple Music

Zdroj a foto: Apple

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.