Reklama

Apple MacBook: vynovený plastový miláčik s extra výdržou

Marek Šimunek

Apple MacBook je momentálne najdostupnejším a tým pádom aj najobľúbenejším notebookom z dielne kalifornských majstrov dizajnu. Včera spoločnosť Apple potichu, dokonca bez odstavenia prevádzky internetového online obchodu Apple vylepšila konfiguráciu základného modelu.

MacBook White

Zlepšenia sa dočkal najmä procesor Intel Core 2 Duo, ktorého taktovacia frekvencia oproti pôvodným 2,26 GHz narástla na hodnotu 2,4 GHz. Dodávaná pamäť RAM ostala zachovaná na veľkosti 2 GB s možnosťou rozšírenia na maximálne 4 GB, rovnako ako pevný disk o kapacite 250 GB. Apple nahradil pôvodnú grafickú kartu nVidia GeForce 9400M za jej modernejšiu a výkonnejšiu variantu nVidia GeForce 320M s pamäťou 256 MB, zdieľanou s pamäťou RAM. Vďaka použitiu novej lithium – polymérovej batérie o kapacite 63,5 W stúpla udávaná výdrž MacBooku na jedno nabite až na 10 hodín. Zachované ostali všetky ostatné parametre ako integrovaný AirPort Extreme 802.11n, Bluetooth 2.1 alebo webkamera iSight.

MacBook White

Telo MacBooku White je naďalej vyrábané z plastu technológiou Unibody, ktorá zabezpečuje vysokú odolnosť a trvácnosť. Cena nového modelu pre americký trh ostáva na hranici 999 USD, avšak vzhľadom na nie práve najlepšiu ekonomickú situáciu v celej eurozóne, je možné očakávať, že jeho predajná cena na našom trhu bude o cca 100 € vyššia ako u predchádzajúceho modelu.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.